PolitikaDayanışma: Onlar Kaosta Israrcıysa Bizler de Direnişte Israrcıyız

Dayanışma, sendikal platformun; saatlerin geri alınması, hükümetin istifası, trafik ve ağır yük araçlarıyla ilgili politika ve eylemler geliştirilmesi talepleri doğrultusunda yarın gerçekleştireceği genel grev ve eyleme katılma çağrısı yaptı. Dayanışma yaptığı yazılı açıklamada, yarın Başbakanlık’ın ‘lamarinadan yapılan yeni kapısı’ önünde buluşalım’ dedi. Açıklama şöyle: Girne Dağ yolunda gerçekleşen kazanın ardından kayıplarımızın acıcı toplumsal bir acıya ve iktidara yönelik öfkeye dönüştü. Buna rağmen UBP-DP hükümeti ve kazayla ilgili bakanlar sorumluluğu kabul edip istifa etmek yerine kaos...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 5, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dayanışma, sendikal platformun; saatlerin geri alınması, hükümetin istifası, trafik ve ağır yük araçlarıyla ilgili politika ve eylemler geliştirilmesi talepleri doğrultusunda yarın gerçekleştireceği genel grev ve eyleme katılma çağrısı yaptı.

Dayanışma yaptığı yazılı açıklamada, yarın Başbakanlık’ın ‘lamarinadan yapılan yeni kapısı’ önünde buluşalım’ dedi.

Açıklama şöyle:

Girne Dağ yolunda gerçekleşen kazanın ardından kayıplarımızın acıcı toplumsal bir acıya ve iktidara yönelik öfkeye dönüştü. Buna rağmen UBP-DP hükümeti ve kazayla ilgili bakanlar sorumluluğu kabul edip istifa etmek yerine kaos ve krizi tercih ederek bizlerin hayatlarını daha da karmaşık ve içinden çıkılmaz bir hale dönüştürmektedir. Çok açık ve net olarak UBP-DP hükümeti kendi yurttaşlarına karşı örgütlenmiş bir kötülük koalisyonundan başka bir şey değildir. Hiçbir meşruluğu olmayan bu kötülük koalisyonunun karşısında liselilerin açtığı yoldan büyüyen toplumsal muhalefetin talepleri ve istekleri çok nettir: İstifa edin!

Bu minvalde saatlerin geri çekilmesi, hükümetin istifa etmesi ve gerek trafik gerekse de ağır yük araçlarına dair ciddi politika ve eylemlerin geliştirilmesi talepleri etrafında 6 Aralık Salı günü gerçekleşecek genel greve ve direnişe Dayanışma olarak katılma çağrısı yaparız. Onlar kaosta ısrarcıysa bizler de direnişi büyütme noktasında ısrarcıyız.

 6 Aralık Salı günü Başbakanlık’ın lamarinadan yapılan yeni kapısının önünde buluşalım!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık