PolitikaTemasDayanışma ile Omada Kıbrıs’tan İşbirliği Kararı: Dayanışmamız Yeniden Birleşme İçin

Kıbrıs’ın kuzeyinden aktivistlerin mücadele ağı Dayanışma ile Kıbrıs’ın güneyinden federasyon ve yeniden birleşmeye yönelik çalışmalar yürüten Omada Kıbrıs (Kıbrıs Grubu) işbirliği kararı aldı. Dayanışma ve Omada Kıbrıs tarafından yapılan ortak açıklamada “Omada Kıbrıs ve Dayanışma olarak, fedaral bir ülke için işbirliğinde bulunmaya karar verdik ve çözüm ve barış doğrultusunda hem kendi çabalarımızı hem de ortak çabalarımızı yoğunlaştırarak liderlerin çabalarını destekleme amacına bağlıyız” denildi. Açıklamanın tamamı şöyle: Biz, Omada Kıbrıs ve Dayanışma olarak, başından beri, iki...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 24, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs’ın kuzeyinden aktivistlerin mücadele ağı Dayanışma ile Kıbrıs’ın güneyinden federasyon ve yeniden birleşmeye yönelik çalışmalar yürüten Omada Kıbrıs (Kıbrıs Grubu) işbirliği kararı aldı.

Dayanışma ve Omada Kıbrıs tarafından yapılan ortak açıklamada “Omada Kıbrıs ve Dayanışma olarak, fedaral bir ülke için işbirliğinde bulunmaya karar verdik ve çözüm ve barış doğrultusunda hem kendi çabalarımızı hem de ortak çabalarımızı yoğunlaştırarak liderlerin çabalarını destekleme amacına bağlıyız” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Biz, Omada Kıbrıs ve Dayanışma olarak, başından beri, iki tarafca kabul edilecek bir çözümü elde etmenin zorlukları ve engellerini biliyorduk.

Süreç boyunca, iki liderin ve ekiplerinin yoğun çabalarını gözlemliyoruz, sürecin devamını liderleri cesaretlendirerek destekliyoruz.

İyi niyetle ve iradenin sonucu olacak birleşme için yakınlaşmalara yol açan çabalar sürmelidir.

Farklılıklara rağmen, Kıbrıs için kapsamlı bir anlaşma daha önce hiç olmadığı kadar mümkündür.
Yeniden birleşme, tüm Kıbrıslılar için güvenlik, istikrar ve refah koşulları yaratacağına dair vizyonumuz capcanlıdır.

Barışı inşa etme sürecinde hiçbir şey umutlarımızı yok edemez.

Zorluklar ve engellere karşı daha büyük bir kararlılıkla ve daha yoğun çaba ile yanıt veriyoruz.

Omada Kıbrıs ve Dayanışma olarak, fedaral bir ülke için işbirliğinde bulunmaya karar verdik ve çözüm ve barış doğrultusunda hem kendi çabalarımızı hem de ortak çabalarımızı yoğunlaştırarak liderlerin çabalarını destekleme amacına bağlıyız.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık