AktüelİnsanDayanışma: Homofobiye Karşı Mücadele Etmeye Devam Edeceğiz

Dayanışma, LGBTİ bireylerin eşit bireyler olarak varolduğunun farkındalığını artırmak amacıyla hazırlanan tabelalara yapılan homofobik saldırılara “Mediha deyze biz de lezbiyeniz”, “Kamil dayı biz de geyiz” görselleri ile cevap verdi. Dayanışma’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise LGBTİ bireylerin özgürlüklüklerini artırmaya yönelik hiç bir politika geliştirmeyen siyasi rejime ve homofobiye karşı mücadele etmeye devam edecekleri vurgulandı. Dayanışma’dan yapılan açıklama şöyle: Bugüne kadar LGBT bireylerin özgürlüklerini ve görünürlüklerini artırmaya yönelik hiçbir politika geliştirmeyen siyasi rejime ve onun...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 3, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dayanışma, LGBTİ bireylerin eşit bireyler olarak varolduğunun farkındalığını artırmak amacıyla hazırlanan tabelalara yapılan homofobik saldırılara “Mediha deyze biz de lezbiyeniz”, “Kamil dayı biz de geyiz” görselleri ile cevap verdi.

Dayanışma’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada ise LGBTİ bireylerin özgürlüklüklerini artırmaya yönelik hiç bir politika geliştirmeyen siyasi rejime ve homofobiye karşı mücadele etmeye devam edecekleri vurgulandı.

Dayanışma’dan yapılan açıklama şöyle:

Bugüne kadar LGBT bireylerin özgürlüklerini ve görünürlüklerini artırmaya yönelik hiçbir politika geliştirmeyen siyasi rejime ve onun partilerine karşı bu ülkedeki homofobiye son vermek için mücadeleye devam edeceğiz.

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık