AktüelGazedda'nın GündemiDayanışma Evi, 10. Yılını yeni bir logo ile kutladı

Dayanışma Evi, 10. Yılı dolasıyla, 18 Kasım Perşembe günü, yeni logosunu yayınladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 19, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Dayanışma Evi, 10. Yılı dolasıyla, 18 Kasım Perşembe günü, yeni logosunu yayınladı.

Lefkoşa’da Ledra Palace ara bölgede yer alan Dayanışma Evi, 2021 yılında 10. Yılını kutluyor. 6 Mayıs 2011 yılında, Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR) tarafından, bir eğitim ve araştırma merkezi olarak kapılarını açan Dayanışma Evi (H4C), günümüzde, toplumların ihtiyaçlarına cevap veren eşsiz bir sosyokültürel toplum merkezi olarak hizmet veriyor.

Dayanışma Evi’nin kurucularının hayali, “hiçkimsenin toprağı” ya da “ölü bölge” olarak adlandırılan bir alanı geri kazanarak, onu canlı bir dayanışma alanına dönüştürmekti. Dayanışma Evi, ara bölgeye yönelik yeni bir bakış açısı sunarak, yeni anıların oluşması için olanak yarattı ve bu bölge ile ilgili baskın anlatılara meydan okudu.

Yeni logonun tanıtımıyla ilgili olarak Dayanışma Evi İletişim Sorumlusu Hayriye Rüzgar açıklamasında şunlara yer verdi:

“10. yılımızda, yaptığımız iş üzerine düşünüyor ve değerlerimiz ve çalışma prensiplerimize olan bağlılığımızı yineliyoruz. Bu düşünce süreci, görünüşümüze de yansıyor. Yeni logomuzla birlikte, toplumumuzu zenginleştiren çeşitliliği benimsiyoruz. Her birimizi tanımlamaya yardımcı olan farklılıklarımızı benimserken, bizi birbirimize bağlayan herşeyi kutluyoruz:

Yeni logomuz Kıbrıs’ı evimiz olarak gördüğümüzün ve bunun Dayanışma Evi’ndeki çalışmalarımıza yansıdığının görsel bir temsilidir. Bizim evimiz, her biri kendine has unsurlardan meydana gelir. Tüm unsurlar birlikte uyum içerisinde hareket etmediği zaman, EV varlığını sürdüremez. Yine de, EV herkese açık ve herkesi kapsayan bir alan olarak yeni anılarla dolmayı bekler.”

Dayanışma Evi, aynı zamanda, gelecekte Kıbrıs’taki barış aktivistlerini bekleyen tüm zorlukları karşılamaya hazır olduklarını ve çalışmalarına devam edeceklerini vurguladı.

Dayanışma Evi’nin yeni logosu George Souglides tarafından tasarlandı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık