AktüelMedya OdasıDavulcu: TT İnşaat’ta çalışan biri KTGB Başkanı olamaz

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP-YG) Genel Sekreteri Mehmet Davulcu, TT İnşaat‘ta çalışan birinin, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin (KTGB) başkanı olamayacağını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 12, 2021
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP-YG) Genel Sekreteri Mehmet Davulcu, TT İnşaat‘ta çalışan birinin, Kıbrıs Türk Gazeteciler Birliği’nin (KTGB) başkanı olamayacağını söyledi.

Haberatör Web TV’deki Doğru Açı programında Ayşe Menekşeli’nin sorularını yanıtlayan Davulcu KTGB’nin, gazete ve gazetecilere karşı yapılan baskı ve tehditlere sessiz kalmasına değinerek , TT İnşaat’ta çalışan birinin, birliğin başkanı olamayacağını belirtti. (KTGB Başkanı Ali Cansu TT İnşaat’ın basın danışmanı)

Davulcu KTGB’nin, para karşılığı vatandaşlık dağıltılması konusunu gündeme taşıyan gazetecilere dava okunması konusunda sessiz kaldığını ve bu nedenle birlikten istifa eden Melek Arabacıoğlu’nun yaptığı açıklamayı da değerlendirdi.

“Artık gazeteci sayılmaz. O makamı derhal terk etmesi gerekir”

Davulcu, “Birlik Başkanı Ali Cansu TT İnşaat Şirketi’nde çalışan birisi. Artık gazeteci sayılmaz. O makamı derhal terk etmesi gerekir” dedi.

Basının büyük bölümünün kara para sahiplerinin kontrolü altına geçtiğin hatırlatan Davulcu, yakın geçmişte TT İnşaat patronunun yanında avukatıyla birlikte basın önüne çıkıp dönemin Bayındırlık Bakanlığı’nın kendisinden rüşvet istediğini açıklamasına karşın, o konunun da hiçbir makam tarafından araştırılmayıp üzerinin örtüldüğünü söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık