AktüelEkonomi PolitikMüzikPolitikaYaşamDavid Gilmour 120 gitarını açık arttırmayla satışa çıkartıyor

Yarım yüzyıldan fazla bir geçmişe sahip olan müzik kariyeri boyunca hem Pink Floyd’la hem de solo kariyerinde kullandığı ikon gitarları müzayedeye çıkartacak olan İngiliz müzisyen, elde edilecek geliri yardım amaçlı bağışlamayı planlıyor. Pink Folyd’un The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here ve The Wall albümleri kaydedilirken kullanılan 1969 model siyah Fender Stratocaster’ın da aralarında olduğu toplam 120 gitar için konuşan Gilmour, “Yıllar içerisinde bana çok güzel müzikler veren ve maddi anlamda kendilerini defalarca ödeyen bu gitarlar benim...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 30, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Yarım yüzyıldan fazla bir geçmişe sahip olan müzik kariyeri boyunca hem Pink Floyd’la hem de solo kariyerinde kullandığı ikon gitarları müzayedeye çıkartacak olan İngiliz müzisyen, elde edilecek geliri yardım amaçlı bağışlamayı planlıyor.

Pink Folyd’un The Dark Side of the Moon, Wish You Were Here ve The Wall albümleri kaydedilirken kullanılan 1969 model siyah Fender Stratocaster’ın da aralarında olduğu toplam 120 gitar için konuşan Gilmour, “Yıllar içerisinde bana çok güzel müzikler veren ve maddi anlamda kendilerini defalarca ödeyen bu gitarlar benim için çok değerli olmasına rağmen artık ayrılma vakitleri geldi” diye duygularını ifade etti.

20 Haziran günü New York’taki Christie’s Müzayede Evi tarafından açık arttırmayla satılacak olan gitarların açılış fiyatları 15.000 ile 150.000 dolar arasında değişiyor. Elde edilecek miktarın, Gilmour’un kendi kurduğu vakıf aracılığı üzerinden yardım amaçlı kullanılacağı da ifade edilen müzayede açıklaması ile ilgili geniş bilgiye Christie’s web sitesi üzerinden ulaşılabilir.

Kaynak: Hafif Müzik

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık