AktüelGazedda'nın GündemiDava 16 Aralık’a ertelendi

Girne’de meydana gelen ‘soygun, darp, zorla mala el koyma’ suçlamalarından tutuklu yargılanan iş insani Halil Falyalı ve 4 çalışanının davası dün devam etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAralık 11, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Girne’de meydana gelen ‘soygun, darp, zorla mala el koyma’ suçlamalarından tutuklu yargılanan iş insani Halil Falyalı ve 4 çalışanının davası dün devam etti.

Zanlılar adına avukatlar Mustafa Şener ve Mustafa Asena‘nın hazır bulunduğu duruşmada, Falyalı ve çalışanlarından şikayetçi olduktan sonra sürpriz şekilde ifadesini değiştiren ve şikayetini geri alan, T.L’nin tanık olarak dinlenmesi için 10 Aralık tarihine ertelenen dava, savcılığın talebi üzerine bir kez daha ertelendi.

Covid-19 pozitif olan T.K’nın testinin negatif çıkmasına rağmen, karantina otelinde kaldığı, oradan cezaevine gönderileceğini ve sonrasında davaya katılabileceği ifade edildi.

Savcı Ali Hidayet ise tanığın testinin yeni negatife döndüğünü ve 13 Aralık’ta mahkeme huzuruna çıkabileceğini belirtti. Hidayet zanlıların 13 Aralık tarihine kadar tutukluluklarının devam etmesini talep etti.

Yargıç Hazan Aksun, davayı 16 Aralık’a erteledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık