AktüelTeknolojiYaşamDAÜ’den podcast atılımı

Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 17, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Kıbrıs’ın kuzeyinde podcast yayıncılığı gelişiyor.

Gazeddapod’un ardından ilk kez Kıbrıs’ın kuzeyinde bir üniversite, Doğu Akdeniz Üniversitesi podcast yayınlamaya başladı.

Üniversite şu ana kadar eğitim içerikli iki farklı podcast yayınladı. EMUPODCAST olarak sosyal medyada paylaşılan podcastların ilkinde DAÜ İşletme ve Ekonomi bölümünden Prof. Dr. Glen Paul Jenkins ekonomi üzerine ingilizce bir program yaptı.  

Geçtiğimiz gün yayınlanan bir diğer podcast programında ise Fizik Bölümü Öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Halilsoy Kara Delikleri anlattı.

Eğitim içerikli podcastlarla ön plana çıkacağa benzeyen EMUPODCAST Kıbrıs’ın kuzeyindeki podcast alanına dair şimdiden iddialı bir adım atarak hem eğitim alanında hem de yeni medya alanında dijital dönüşüme göz kırptı.

EMUPODCAST’ı soundcloud’tan takip edebilir ve yayınlara ulaşabilirsiniz.

Eastern Mediterranean University

Eastern Mediterranean University’s official Podcast Channel

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır. Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır. Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır. Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©