AktüelEkonomi PolitikPolitikaDAÜ’deki taciz olayında gelişme: 5 öğrenci daha şikayetçi oldu

Mağusa’da DAÜ’de meydana geldiği iddia edilen taciz olayıyla ilgili 5 öğrenci daha şikayetçi oldu. Kıbrıs gazetesinin haberine göre tutukluluk süresinin dolmasının ardından yeniden Mağusa’da mahkemeye çıkartılan M.Ö. hakkında şikayetçi olan öğrenci 5’e yükseldi. 1 kişi daha şikayetçi olmak için polise başvurdu. Böylece akademisyen hakkınca taciz iddiasıyla şikayetçi olan öğrenci sayısı 7’ye yükseldi. M.Ö hakkında 4 gün daha ek tutukluluk verildi. Olay nasıl olmuştu? DAÜ’de Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı M. Ö. öğrencisine cinsel saldırı ve cinsel...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 15, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Mağusa’da DAÜ’de meydana geldiği iddia edilen taciz olayıyla ilgili 5 öğrenci daha şikayetçi oldu.

Kıbrıs gazetesinin haberine göre tutukluluk süresinin dolmasının ardından yeniden Mağusa’da mahkemeye çıkartılan M.Ö. hakkında şikayetçi olan öğrenci 5’e yükseldi. 1 kişi daha şikayetçi olmak için polise başvurdu.

Böylece akademisyen hakkınca taciz iddiasıyla şikayetçi olan öğrenci sayısı 7’ye yükseldi.

M.Ö hakkında 4 gün daha ek tutukluluk verildi.

Olay nasıl olmuştu?

DAÜ’de Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı M. Ö. öğrencisine cinsel saldırı ve cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile bu sabah tutuklanmıştı. Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı M.Ö. hakkında 3 gün tutukluluk süresi temin edilmişti.

Zanlı M.Ö.’nün ders çalışmak için öğrencisini yanına çağırdığı ancak öğrencinin isteği dışında ona dokunup öpmek istediği ve ondan faydalanmak istemesini yanlış anlamamasını söylediği de iddia edilirken, tacize uğrayan öğrenci ve yakınları durumu polise bildirerek şikayetçi olmuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©