AktüelEkonomi PolitikPolitikaDAÜ’deki taciz olayında gelişme: 5 öğrenci daha şikayetçi oldu

Mağusa’da DAÜ’de meydana geldiği iddia edilen taciz olayıyla ilgili 5 öğrenci daha şikayetçi oldu. Kıbrıs gazetesinin haberine göre tutukluluk süresinin dolmasının ardından yeniden Mağusa’da mahkemeye çıkartılan M.Ö. hakkında şikayetçi olan öğrenci 5’e yükseldi. 1 kişi daha şikayetçi olmak için polise başvurdu. Böylece akademisyen hakkınca taciz iddiasıyla şikayetçi olan öğrenci sayısı 7’ye yükseldi. M.Ö hakkında 4 gün daha ek tutukluluk verildi. Olay nasıl olmuştu? DAÜ’de Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı M. Ö. öğrencisine cinsel saldırı ve cinsel...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 15, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa’da DAÜ’de meydana geldiği iddia edilen taciz olayıyla ilgili 5 öğrenci daha şikayetçi oldu.

Kıbrıs gazetesinin haberine göre tutukluluk süresinin dolmasının ardından yeniden Mağusa’da mahkemeye çıkartılan M.Ö. hakkında şikayetçi olan öğrenci 5’e yükseldi. 1 kişi daha şikayetçi olmak için polise başvurdu.

Böylece akademisyen hakkınca taciz iddiasıyla şikayetçi olan öğrenci sayısı 7’ye yükseldi.

M.Ö hakkında 4 gün daha ek tutukluluk verildi.

Olay nasıl olmuştu?

DAÜ’de Müzik Öğretmenliği Bölüm Başkanı M. Ö. öğrencisine cinsel saldırı ve cinsel tacizde bulunduğu iddiası ile bu sabah tutuklanmıştı. Mağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı M.Ö. hakkında 3 gün tutukluluk süresi temin edilmişti.

Zanlı M.Ö.’nün ders çalışmak için öğrencisini yanına çağırdığı ancak öğrencinin isteği dışında ona dokunup öpmek istediği ve ondan faydalanmak istemesini yanlış anlamamasını söylediği de iddia edilirken, tacize uğrayan öğrenci ve yakınları durumu polise bildirerek şikayetçi olmuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık