AktüelGazeddapodDAÜ’de podcast yayıncılığı konuşuldu

Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü, Kıbrıs'ın kuzeyindeki Podcast yayıncılığı ile ilgili bir söyleşi düzenledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 29, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Doğu Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü, Kıbrıs’ın kuzeyindeki Podcast yayıncılığı ile ilgili bir söyleşi düzenledi.

Dün DAÜ’de gerçekleşen söyleşiye, GazeddaPod editörleri Hasan Yıkıcı ve Çağdaş Öğüç katıldı. GazeddaPod’un “Car Car Konuşma” programında canlı olarak da yayınlanan söyleşi sonrası Yıkıcı ve Öğüç’e birer hediye takdim edildi.

Konuyla ilgili konuşan GazeddaKıbrıs ve Gazeddapod editörü Yıkıcı, Gazetecilik Bölümü öğrencileri, fakülte öğretim üyeleri ve GazeddaPod takipçileri ile buluştuklarını ifade ederek, söyleşide Gazeddakıbrıs’tan, Gazeddapod’tan ve alternatif medyadan konuştuklarını kaydetti.

Yıkıcı, çok keyifli bir sohbet olduğunu da belirterek, kendilerini davet eden, söyleşiye katılan, katkı koyan herkese teşekkür etti.

Gazeddapod’da ilk kez canlı olarak yayınlanan söyleşiyi dinlemek için:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft