AktüelPolitikaDAÜ’de güvenlik işçileri iş güvencesi için sendikalaştı

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde, Çelebioğlu Güvenlik’te çalışan ve üniversitenin güvenliğini sağlamaktan sorumlu çalışanlar iş güvencesi için sendikalaşıyor. Yenidüzen gazetesinin haberine göre, Çelebioğlu Güvenlik Şirketi’nin “kabul edilmesi imkansız” taleplerle güvenlik çalışanlarının bireysel akitlerini yenilemek istemesi sonrasında, çalışanlar DAÜ-BİR-SEN’de örgütlenmeye başladı. DAÜ-BİR-SEN’de örgütleniyorlar DAÜ-BİR-SEN’in, örgütlenen güvenlik işçileriyle ilgili olarak yaptığı sosyal medya paylaşımında, “İşçi sınıfının ekonomik ve demokratik hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için sendikalıyız” İfadeleri kullanıldı. DAÜ-BİR-SEN’in açıklaması: “İşçi sınıfının ekonomik ve demokratik hak ve çıkarlarını...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 15, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde, Çelebioğlu Güvenlik’te çalışan ve üniversitenin güvenliğini sağlamaktan sorumlu çalışanlar iş güvencesi için sendikalaşıyor.

Yenidüzen gazetesinin haberine göre, Çelebioğlu Güvenlik Şirketi’nin “kabul edilmesi imkansız” taleplerle güvenlik çalışanlarının bireysel akitlerini yenilemek istemesi sonrasında, çalışanlar DAÜ-BİR-SEN’de örgütlenmeye başladı.

DAÜ-BİR-SEN’de örgütleniyorlar

DAÜ-BİR-SEN’in, örgütlenen güvenlik işçileriyle ilgili olarak yaptığı sosyal medya paylaşımında, İşçi sınıfının ekonomik ve demokratik hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için sendikalıyız” İfadeleri kullanıldı.

DAÜ-BİR-SEN’in açıklaması:

“İşçi sınıfının ekonomik ve demokratik hak ve çıkarlarını korumak ve geliştirmek için sendikalıyız.

Örgütlü mücadelemiz artarak devam etmektedir.

DAÜ BİR-SEN herzaman işçinin yanında yer almıştır ve bundan sonra da almaya devam edecektir.

Üniversitemizin her türlü güvenliğini sağlayan arkadaşlarımız ile mücadeleye devam…”

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık