AktüelMedya OdasıDAÜ’de genç gazeteci adayları jüri karşısına çıktı

DAÜ İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Öğrencilerinin bitirme projesi kapsamında hazırladığı gazeteler, jüri tarafından değerlendirildi. DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nurten Kara’nın danışmanlığında hazırlanan gazeteler içerisinde, spor ve havacılık alanı ile, DAÜ özelinde tematik yapıda organize edilen konseptler de yer aldı. Bununla birlikte günlük gazete formatının yanı sıra, haftalık ve aylık yayın yapan formatlardaki gazeteler de görücüye çıktı. Gazeddakıbrıs Gazeddapod Editörü Hasan Yıkıcı ile Podcaster Çağdaş Öğüç’ün de içerisinde...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısHaziran 26, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

DAÜ İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Öğrencilerinin bitirme projesi kapsamında hazırladığı gazeteler, jüri tarafından değerlendirildi. DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nurten Kara’nın danışmanlığında hazırlanan gazeteler içerisinde, spor ve havacılık alanı ile, DAÜ özelinde tematik yapıda organize edilen konseptler de yer aldı. Bununla birlikte günlük gazete formatının yanı sıra, haftalık ve aylık yayın yapan formatlardaki gazeteler de görücüye çıktı.

Image may contain: 7 people, people sitting, table and indoor

Gazeddakıbrıs Gazeddapod Editörü Hasan Yıkıcı ile Podcaster Çağdaş Öğüç’ün de içerisinde bulunduğu jüri; DAÜ İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Metin Ersoy, DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölüm Bşk. Doç Dr. Nurten Kara ve DAÜ Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hanife Aliefendioğlu’ndan oluştu.

Image may contain: 5 people, people smiling, people sitting, table and indoor

Öğrencilerin gazeteleri hakkında sunumlarını da gerçekleştirdikleri organizasyona, jüri üyelerinin yanı sıra DAÜ İletişim Fakültesi Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Yetin Arslan ve Dr. Engin Aluç da katıldı.

No photo description available.

8 Gazete Mercek Altına Alındı

Jüri tarafından değerlendirilen 8 gazete, haberlerin seçimi, kullanılan dil, tasarım, objektiflik, çok seslilik, eleştirel bakış ve haberlerin sayfalara göre organizasyonu gibi bir çok parametre ile mercek altına alındı.

Image may contain: 3 people, people sitting and table

Değerlendirmeye tabi tutulan gazeteler içerisinde, Emre Erzin’in hazırlamış olduğu “Hürkuş” gazetesi havacılık alanında, Güray Kısa’nın “Holigan” gazetesi ile Vedat Marotlu’nun “Vedosport” gazetesi spor alanında, Burak Yalman’ın “Kampüsin” gazetesi ise, DAÜ özelinde haber yayını yapan tematik konseptler içerdi. Bunlara ek olarak Seren Kusetoğulları’nın Gazimağusa’nın sembolünden esinlendiği yerel gazetesi “Garga”, Derviş Barboros’un “Garmaşık”, Başak Güçlüer’in “Yeni Umut” ve Berker Ejder’in “Deprem” adlı gazeteleri de bitirme projeleri kapsamında jürinin eleğinden geçti.

Image may contain: 5 people, people sitting

Organizasyon, jüri üyelerinin değerlendirmelerinin ardından günün anısına çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık