AktüelEkonomi PolitikPolitikaDAÜ’de diyalog süreci sonuç vermeye başladı

DAÜ-SEN’den yapılan açıklamaya göre diyalogla sorunları çözmek ve bir kesim çalışanın özlük haklarını iyileştirmek amacıyla ilk adımların atıldığını duyurdu. İşte açıklama: Sendikamız DAÜ-SEN ile DAÜ Rektörlüğü iş barışını korumak, diyalogla sorunları çözmek ve bir kesim çalışanın özlük haklarını iyileştirmek amacıyla ilk adımı atmıştır. Bu bağlamda Rektör Sayın Prof. Dr. Necdet Osam yarı zamanlı akademik personel maaşlarına, tam zamanlı akademik personel yaz okulu ve ek ders ödeneklerinde iyileştirmeler konusunda açılım yapmıştır. DAÜ’nün mali durumunu ve sürdürülebilirliğini tehlikeye...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 26, 2019
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

DAÜ-SEN’den yapılan açıklamaya göre diyalogla sorunları çözmek ve bir kesim çalışanın özlük haklarını iyileştirmek amacıyla ilk adımların atıldığını duyurdu.

İşte açıklama:

Sendikamız DAÜ-SEN ile DAÜ Rektörlüğü iş barışını korumak, diyalogla sorunları çözmek ve bir kesim çalışanın özlük haklarını iyileştirmek amacıyla ilk adımı atmıştır.

Bu bağlamda Rektör Sayın Prof. Dr. Necdet Osam yarı zamanlı akademik personel maaşlarına, tam zamanlı akademik personel yaz okulu ve ek ders ödeneklerinde iyileştirmeler konusunda açılım yapmıştır.

DAÜ’nün mali durumunu ve sürdürülebilirliğini tehlikeye atmayan bu adım DAÜ Rektörlüğünün ve Sendikamızın sorunları, tek tek ve diyalogla çözme iradesi taşıdığını göstermektedir.

Olumlu sonuca ciddi katkıda bulunan Sayın Rektör Osam’a ve Sayın Rektör Yardımcısı Besler’e teşekkür ederiz.

Tüm üyelerimiz ile Yarı Zamanlı Akademik Personel’e sabırları ve Sendikamıza olan güvenleri için teşekkür ederiz.

DAÜ-SEN

 

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık