AktüelPolitikaDAÜ-SEN: DAÜ’nün tek güvencesi demokrasi

DAÜ-SEN, DAÜ’deki rektör değişimi gündemiyle ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, “Sendikamız DAÜ’de yerleşmiş demokratik teamüllere ve yasal mevzuata aykırı girişimlere her zaman karşıdır ve karşı olacaktır. Bu bağlamda, DAÜ kamuoyu, vicdanını zedeleyen ve iç huzuru bozan anti-demokratik bir girişimi kabul etmez. DAÜ’de geçmişte yapılan hatalar tekrarlanmamalıdır. Siyaset ve rektörlük hırslarına yenik düşüp, iktidar kavgalarıyla üniversiteyi krize sürüklememelidir” ifadelerine yer verildi. İşte açıklamanın tam metni: Bilindiği gibi bir süredir hem ülke, hem de üniversite kamuoyunda DAÜ’de rektör...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 5, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

DAÜ-SEN, DAÜ’deki rektör değişimi gündemiyle ilgili açıklama yaptı.

Açıklamada, “Sendikamız DAÜ’de yerleşmiş demokratik teamüllere ve yasal mevzuata aykırı girişimlere her zaman karşıdır ve karşı olacaktır. Bu bağlamda, DAÜ kamuoyu, vicdanını zedeleyen ve iç huzuru bozan anti-demokratik bir girişimi kabul etmez. DAÜ’de geçmişte yapılan hatalar tekrarlanmamalıdır. Siyaset ve rektörlük hırslarına yenik düşüp, iktidar kavgalarıyla üniversiteyi krize sürüklememelidir” ifadelerine yer verildi.

İşte açıklamanın tam metni:

Bilindiği gibi bir süredir hem ülke, hem de üniversite kamuoyunda DAÜ’de rektör değişimi gündeme gelmektedir. Sendikamız bu konudaki görüşlerini Vakıf Yöneticiler Kurulu’na (VYK) iletmiştir. Sendikamız her makamın seçimle görevlendirilmesini savunur. Sendikamız DAÜ’de yerleşmiş demokratik teamüllere ve yasal mevzuata aykırı girişimlere her zaman karşıdır ve karşı olacaktır. Bu bağlamda, DAÜ kamuoyu, vicdanını zedeleyen ve iç huzuru bozan anti-demokratik bir girişimi kabul etmez. DAÜ’de geçmişte yapılan hatalar tekrarlanmamalıdır. Siyaset ve rektörlük hırslarına yenik düşüp, iktidar kavgalarıyla üniversiteyi krize sürüklememelidir.

Bu nedenle DAÜ-SEN, hiçbir kesimin yasal hak ve sorumluluklarına aykırı olmayacak çözümlerin bulunması görüşündedir. Uygar insanlar olarak uzlaşı zemininde buluşmanın en doğru yöntem olduğu görüşündeyiz. 

İç ve dış kamuoyuna duyurulur.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık