AktüelEkonomi PolitikDAÜ-SEN çalışanı DEV-İŞ güvencesinde

Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası’nın (DAÜ-SEN) tek çalışanı, DEV-İŞ’e bağlı EMEK-İŞ’in üyesi oldu. Bunun ardından sendika memurunun çalışma şartlarının, özlük haklarının güvenceye alınması amacıyla DAÜ-SEN ile EMEK-İŞ arasında iş sözleşmesi imzalandı. İş sözleşmesi, iki sendika arasında ülkemizde imzalanan ilk olma özelliği de taşıyor. Konuyla ilgili olarak DAÜ-SEN Başkanı Ulaş Gökçe yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Sendikasız, sendika çalışanı olmaz. İşveren olarak sendikalar, kendi çalışanlarının da sendikalaşma hakkını güvence altına almalıdır. Uygar yaşam, kurallar ve...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 17, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Doğu Akdeniz Üniversitesi Akademik Personel Sendikası’nın (DAÜ-SEN) tek çalışanı, DEV-İŞ’e bağlı EMEK-İŞ’in üyesi oldu. Bunun ardından sendika memurunun çalışma şartlarının, özlük haklarının güvenceye alınması amacıyla DAÜ-SEN ile EMEK-İŞ arasında iş sözleşmesi imzalandı. İş sözleşmesi, iki sendika arasında ülkemizde imzalanan ilk olma özelliği de taşıyor.

Konuyla ilgili olarak DAÜ-SEN Başkanı Ulaş Gökçe yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“ Sendikasız, sendika çalışanı olmaz. İşveren olarak sendikalar, kendi çalışanlarının da sendikalaşma hakkını güvence altına almalıdır. Uygar yaşam, kurallar ve akitler çerçevesinde olur. Sendikamız bu iş sözleşmesinin imzalanması girişiminin sahibidir. Senelerdir gözardı edilenbu durumun bizlerin döneminde ele alınıp düzeltilmesi nedeniyle mutluyuz. Bunun tüm sendikalara örnek olmasını diliyoruz.”

EMEK-İŞ Başkanı Koral Aşam ise yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Tüm emekçilerin sendikal güvence altında olması ilkesinden hareketle, sınıf dayanışması içerisinde kardeş sendika DAÜ-SEN çatısı altında görev yapmakta olan personelin ekonomik, özlük ve demokratik haklarını işvereninden bağımsız bir sözleşme ile güvence altına alınmıştır. DAÜ-SEN yönetim ve yürütme kurulunu dayanışmasından ötürü kutluyoruz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©