AktüelEkonomi PolitikDAÜ okullarını yeniden kaybetti

Doğu Akdeniz Üniversitesi'ne bağlı kolej ve ilkokul bir kez daha 10 yıllığına kiralandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 25, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Konuyla ilgili DAÜ-SEN yaptığı açıklamada, konu hakkında çok yönlü hukuk süreci başlatılacağı belirtildi.

Açıklama şöyle:

Sendikamız, Vakıf Yöneticiler Kurulu’nun eski DAK-DAİ okullarının 10 yıllığına kiralandığına dair kararını kınamaktadır. Bu karar, söz konusu okulların ikinci kez peşkeşi anlamına gelmektedir. Açıkça belli oluyor ki bu siyasi bir karardır ve ekonomik akılla, üniversitenin çıkarlarıyla ilgisi yoktur.

VYK’nın bu kararının öncesinde, istifa etmiş Rektör Prof.Dr. Sayın Necdet Osam ve çalışma arkadaşları 6 yıllık görev süresince okulların geri alınmasına dair hiçbir adım atmamıştır. Rektör ve ekibi müfredat hazırlamamış, kadro için çalışma yapmamış, konunun ekonomik zeminini planlamamış, 6 yılı bu konuda sessizce geçirmiştir. Bu bağlamda Sayın Osam’ın sitemi, diğer konulardaki ifadeleri gibi, gerçeği yansıtmamaktadır.

VYK bu kararı alırken sendikamızı paydaş görmemiştir. Peki VYK, DAÜ’nün önündeki mali ve idari sorunları paydaş görmedikleriyle nasıl çözecektir? Bu aşamadan sonra bunun zora girdiği açıktır.

Sendikamız, bu konuda çok yönlü hukuk süreci başlatacaktır.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık