AktüelGazedda'nın GündemikoronavirusÇohar: Üyelerimiz, uyarılar öncesinde Türkiye’ye gitti

Doğu Akdeniz Üniversitesi sendikalardan biri olan DAÜ Bir-Sen yurt dışına çıkılmamasına yönelik yapılan tüm uyarılara rağmen Mersin ve Adana’ya gitti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 15, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Doğu Akdeniz Üniversitesi sendikalardan biri olan DAÜ Bir-Sen yurt dışına çıkılmamasına yönelik yapılan tüm uyarılara rağmen Mersin ve Adana’ya gitti.

Dünya çok ciddi bir Covid-19 kriziyle boğuşuyor. Tüm uzmanlar ve sağlık örgütleri; zorunlu olmadıkça yurtdışına çıkılmaması çağrısı yapmasına rağmen, DAÜ Bir-Sen ekibi “seminer” amacıyla Mersin ve Adana’ya gitti.

GazeddaKıbrıs’ın edindiği bilgilerde, seminerin DAÜ Bir-Sen tarafından “iptal edilemediği” ve bu sebeple üyelerin Türkiye’ye gittiği öğrenildi.

Olay, fotoğrafların bazı DAÜ Bir-Sen üyelerinin fotoğrafları sosyal medyada paylaşmasının ardından ortaya çıktı. Fotoğraflarda, üyelerin kalabalık ortamlarda beraber gezdiği ve Adana’nın ve Mersin’in tarihi yerlerine yaptıkları ziyaretleri gösteriyor.

Öte yandan DAÜ Bir-Sen Eşbaşkanı Buğu Sümen Çohar konuyla ilgili GazeddaKıbrıs’a yaptığı açıklamada, üyelerin ülkedeki çağrı ve önlemlerden önce yurtdışına çıktığını ve Bakanlar Kurulu’nun aldığı kararlar çerçevesinde yurtdışındaki üyelerin karantinada kalacaklar yönünde bilgilendirdiklerini ifade etti.

Çohar açıklamasında, DAÜ Bir-Sen’in koronavirüs konusuna ciddiyetle yaklaştığı ve bu çerçevede Doğu Akdeniz Üniversitesi’ndeki üyeleriyle de beraber hareket ettiklerini belirterek, yurtdışında bulunan üyelerinin karar açıklanmadan önce yurtdışında olduğunu kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık