AktüelPolitikaUncategorizedDarpçı polis plakasız motosiklet ile tehdit etti, hiçbir şey yapılmadı

Ercan'daki işkence olayının Gürşah Üregül isminde bir polis memurunun yaptığı ortaya çıkınca, söz konusu polis memurunun başka şiddet olaylarına da karıştığı ifade edilmeye başlandı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısAğustos 2, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Ercan’daki işkence olayının Gürşah Üregül isminde bir polis memurunun yaptığı ortaya çıkınca, söz konusu polis memurunun başka şiddet olaylarına da karıştığı ifade edilmeye başlandı.

Dün Kıbrıs gazetesinde yer alan ve Gürşah Üregül’in isminin geçtiği başka şiddet olaylarının da olduğu ifadelerinin ardından bugün de sosyal medyada Orhan Orsen isimli vatandaş bu yönde bir paylaşım yaptı.

Orsen, Gürşah Üregül’ün daha önce motosikletli bir grup ile kendilerini tehdit ve taciz ettiğini paylaşarak, görüntüleri yayınladı.

Gülşah Üregül hakkında dava süreci de başlattıklarını fakat ileriye götürülmediğini de ifade etti.

İşte Orsen’in paylaşımı:

“Paylaştığımız görüntüde de görebileceğiniz gibi iki yıldır bu hususla ilgili hukuk mücadelesi vermiş olmamıza rağmen , Polis Memuru Gürşah Üregül ve arkadaşları hakkında herhangi bir işlem gerçekleştirilmemiştir.

Bu konuda KKTC Devletinin yetkililerinden yardım talep etmemize rağmen maalesef hiçbir şekilde girişim yapılmamış ve bu şahısın ve arkadaşlarının yargılanması gerçekleşmemiştir. 

Bu şahsın yani Gülşah Üregül’ün Polis Memuru olduğunu plakasız Motosikletiyle birlikte bizi taciz ettiğini İlgili makamlara defalarca şikayet etmiş olmamıza rağmen maalesef hiçbir şekilde bir gelişme yaşanmamış, bu şahıs yargılanmamış ve disipline da sevk edilmeyip polis ve savcılık tarafından korunmuştur. 

Bu olayın gerçekleşmesinde daha önceden önlem alınmış olunsaydı, KKTC’yi itibarsızlaştıran Ercan Havalimanındaki çirkin olayın gerçekleşmesi mümkün olmayacaktı. Bu olayın gerçekleşmesinde de sessiz kalarak taraf tutan tüm devlet yetkilileri sorumludur. 

Derhal bu şahsın polislikle ilgili görevine son verilmesi ve ilgili makamlardan aleyhine ceza davalarının açılmasını yeniden taleb ediyoruz.”

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft