AktüelEkonomi PolitikPolitikaDağlı: “Askeri otoritenin karşısında sivil idarenin mağlubiyetini yaşıyoruz.”

Mağusa İnsiyatifi Sözcüsü Okan Dağlı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Ada’nın kuzeyinde askeri otoritenin karşısında sivil idarenin mağlubiyetini -bir kez daha- yaşandığını kaydederek, Eylül sonu gerçekleşecek New York ziyaretinin turistlik bir gezi dışında anlam taşımayacağını belirtti. İşte Dağlı’nın açıklaması: Adanın kuzeyinde askeri otoritenin karşısında sivil idarenin mağlubiyetini -bir kez daha- yaşıyoruz. *Derinya geçiş noktası, sivil iradenin askeri otoriteye kayıtsız şartsız teslimiyeti sonucunda açılmayacağı ortaya çıktı. Bölgede “buffer zone” içindeki askeri yapılaşma BM tarafından resmen protesto edildi. Türk...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 21, 2018
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Mağusa İnsiyatifi Sözcüsü Okan Dağlı, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Ada’nın kuzeyinde askeri otoritenin karşısında sivil idarenin mağlubiyetini -bir kez daha- yaşandığını kaydederek, Eylül sonu gerçekleşecek New York ziyaretinin turistlik bir gezi dışında anlam taşımayacağını belirtti.

İşte Dağlı’nın açıklaması:

Adanın kuzeyinde askeri otoritenin karşısında sivil idarenin mağlubiyetini -bir kez daha- yaşıyoruz.

*Derinya geçiş noktası, sivil iradenin askeri otoriteye kayıtsız şartsız teslimiyeti sonucunda açılmayacağı ortaya çıktı. Bölgede “buffer zone” içindeki askeri yapılaşma BM tarafından resmen protesto edildi. Türk tarafı da geçiş noktasının açılması konusunda adım atamayacağını ilgili noktalara iletirken, bu yönde irade sahibi olmadığını bir kez daha gösterdi.

*BM adına bölgede ziyaretler yapan Lute, tarafların çözüm konusunda istek ve irade sahibi olmadığını BM GS Guterres’e iletti. Muhtemelen görüşme süreci tekrar başlamayacak.

*KT tarafının Eylül sonunda, BM Genel Kurulu olduğu günlerde New Yorka yapacağı ziyaret ve Guterres’le görüşme, turistik bir geziden öteye anlam taşımayacak.

21 Eylül Dünya Barış Günü KUTLU OLSUN…

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık