AktüelGazedda'nın GündemiCyprus Friendship Programme’ı için son başvuru tarihi 7 Nisan’a kadar uzatıldı

“Bölünmüş bir ülkede BİRLEŞEN insanlar” sloganı ile 13. yılına giren Cyprus Friendship Programme (CFP) /Kıbrıs Arkadaşlık Programı bu yıl da 15-18 yaşları arasındaki gençlerden başvuru kabul etmeye başladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

“Bölünmüş bir ülkede BİRLEŞEN insanlar” sloganı ile 13. yılına giren Cyprus Friendship Programme (CFP) /Kıbrıs Arkadaşlık Programı bu yıl da 15-18 yaşları arasındaki gençlerden başvuru kabul etmeye başladı.

Programa son başvuru tarihinin 7 Nisan’a kadar uzatıldığını açıklayan program koordinatörleri, yapılacak mülakatla seçilecek Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum gençler programın birinci yılında COVID-19 salgınının el verdiği şartlar doğrultusunda Troodos Dağları’nın eteklerinde bulunan ve Baf Kazasına bağlı Esentepe (Aynikola) köyünde bir haftalık kampa katılacak, bu kampı başarı ile bitirmeleri taktirinde ikinci yıl kendilerinin seçecekleri diğer Kıbrıslı toplumdan biri ile birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde ABDli aileler tarafından ağırlanıp, 4 haftalık ikinci yıl programına katılacak.

Salgının kamp yapmaya elverişsiz şartları Temmuz ve Ağustos aylarında da devam etmesi halinde, bazı kamp aktiviteleri online platformalarda, bazı aktiviteler de Ledra Palace – Arabölge’de gerçekleştirilecektir.

13 yıldan beri 1000’den fazla Kıbrıslıtürk ve Kıbrıslırum gencini bir araya getirmiş, onlara barış kültürü, çatışma çözümü, liderlik ve takım kurma becerileri alanında eğitimler vermiş, geleceğin barış elçilerini ve liderlerini yetiştirmiş ve adanın insanları arasında barış ve arkadaşlık köprüsü kurmayı kendine ilke edinmiş programa katılmak için gençlerin 15-18 yaş arasında ve anne ya da babasından en az birinin Kıbrıslı olması gerekmektedir. Lise son sınıf öğrencilerinin başvuruları kabul edilmeyecektir.

Online başvurular https://friendships4peace.org/cfp-teen-application-materials/ sitesinden gerçekleştirilecektir. Daha fazla bilgi için programın Kıbrıslıtürk Ana Koordinatörü Simge Kahvecioğlu’na 0542 856 48 28 numaralı telefondan ulaşılabilir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık