AktüelManşetCumhuriyet gazetesine operasyon: Yayın yönetmeni gözaltında

Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ve yazarlarına yönelik ev baskınları yapıldı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ve yazar Güray Öz gözaltına alındı. Gazetenin yazarlarından Aydın Engin ve Hikmet Çetinkaya da gözaltına alındı. Orhan Erinç hakkında da yaşlı olduğu için sadece evinde arama kararı alındığı öğrenildi. BAŞSAVCILIK: FETÖ VE PKK ADINA SUÇ İŞLEMEKTEN 18 AĞUSTOS’TA SORUŞTURMA BAŞLATILDI İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın şu ifadeler yer aldı: ‘Cumhuriyet gazetesinin ve gazetenin imtiyaz sahibi konumundaki vakıf yöneticileri hattında PKK/KCK ve FETÖ/PDY...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhuriyet gazetesi yöneticileri ve yazarlarına yönelik ev baskınları yapıldı. Gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu ve yazar Güray Öz gözaltına alındı.

Gazetenin yazarlarından Aydın Engin ve Hikmet Çetinkaya da gözaltına alındı.

Orhan Erinç hakkında da yaşlı olduğu için sadece evinde arama kararı alındığı öğrenildi.

BAŞSAVCILIK: FETÖ VE PKK ADINA SUÇ İŞLEMEKTEN 18 AĞUSTOS’TA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın şu ifadeler yer aldı: ‘Cumhuriyet gazetesinin ve gazetenin imtiyaz sahibi konumundaki vakıf yöneticileri hattında PKK/KCK ve FETÖ/PDY terör örgütlerine müzahir olduklarına, 2 Nisan 2013 tarihli yönetim kurulu toplantısında alınan vakıf üyeliğine seçim kararının usulsüz olduğuna, 15 Temmuz darbe girişiminden kısa bir süre önce darbe meşrulaştırıcı yayınlar yapıldığına dair iddia ve tespitler üzerine, ‘FETÖ ve PKK terör örgütlerine üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek’ suçlarından bir kısım şüpheliler hakkında 18 Ağustos’ta soruşturma başlatılmıştır.’ Açıklamada, soruşturma kapsamında alınan MASAK ve Vakıflar Genel Müdürlüğü bilirkişi raporları doğrultusunda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Soruşturma Bürosunun talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğinden şüpheliler hakkında arama ve gözaltı kararı alındığı, soruşturmanın devam ettiği kaydedildi.

CHP’Lİ TANRIKULU: GEREKÇE FETÖ VE KCK

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Cumhuriyet gazetesindeyiz. Bütün yöneticilerine,avukatlarına gözaltı kararı var. Gözaltı gerekçesi aynı anda FETÖ-PYD ve KCK operasyonu…” açıklamasında bulundu.

DÜNDAR’A YAKALAMA KARARI

NTV muhabirinin aktardığına göre, gazetenin eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında yakalama kararı çıkarıldığı öğrenildi. Polis, Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay ve Yazar Güray Öz’ün evine baskın yaptı.

Kaynak: sputniknews

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık