koronavirusCumartesi günleri gün içinde serbestlik geliyor

Atanmış Başbakan Ersan Saner, Bakanlar Kurulu sonrasında kamuoyuna açıklamalarda bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 12, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Atanmış Başbakan Ersan Saner, Bakanlar Kurulu sonrasında kamuoyuna açıklamalarda bulundu. Saner, 15-22 Mart tarihlerini kapsayan kararlar ürettiklerini belirterek, gelecek haftadan itibaren Cumartesi günlerinde de hafta içi günler gibi sabah saatlerinde sokağa çıkılabilecek.

Saner açıklamasında şunları kaydetti:

15 Mart Pazartesi gününden itibaren, Pazar günü hariç, 21.00’den 05.00’e kadar sokağa çıkma yasağı devam edecek. Pazar günü ise  sadece eczane, fırın, tarım ve hayvancılık sektörne bağlı işletmelerle benzin istasyonlarının muaf oalcağı tam sokağa çıkma yasaının uygulanmasına karar verildi.

Tiyatro-sinema salonları, konser salonları, düğün salonları, casino, bar, taverna, her türlü oyun salonu, yüzme havuzları, spor salonları, açık büfe hizmet veren lokantalar, bet ofisleri, gece kulüpleri, kapalı olacak. Kapalı işletmelerle ilgili Çarşamba günü Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi karar alacak. Kararlar yeniden revize edilebilir.

Restoranların iç mekanlarının açılması konusu, hafta içinde Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından bulaşın seyrine göre durumları değerlendirilecek, yeniden revize edilebilir. Restoranlar yarın sadece paket servis yapabilecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık