AktüelGazedda'nın GündemiCTP ve HP’den avukatların eylemine destek

Cumhuriyetçi Türk Partisi ve Halkın Partisi, Barolar Birliği'nin yarın sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi'nde yapacağı eyleme destek belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 18, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cumhuriyetçi Türk Partisi ve Halkın Partisi, Barolar Birliği’nin yarın sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yapacağı eyleme destek belirtti.

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) tarafından yazılı bir açıklama yapılarak, Anayasa Mahkemesi’nin Din İşleri Dairesi Kuruluş Görev ve Çalışma Esasları Yasası’nın iki maddesini Anayasa’ya aykırı bularak iptal etmesi üzerine, “Türkiye Cumhuriyeti yetkililerinin ülkemiz yargısının bağımsızlığını zedeleyecek açıklamalarda bulunmaları kabul edilemezdir” ifadeleri kullanıldı. CTP, Kıbrıs Türk Barolar Birliği’nin yargı bağımsızlığına sahip çıkmak amacıyla 19 Nisan 2021 Pazartesi günü yapacağı eyleme destek belirtti.

Öte yandan Halkın Partisi ise “ülkemizde temel hak ve özgürlüklerimizin korunması ve adaletin sağlanmasında en büyük güvencemiz olan yargı bağımsızlığına tartışmasız sahip çıkılmalıdır” diyerek, Barolar Birliği’nin gerçekleştireceği eyleme destek belirtti. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık