AktüelEkonomi PolitikManşetPolitikaCTP Parti Meclisi üyesinin evine polis baskını, kitaptan dolayı gözaltı

Dün akşam CTP Parti Meclisi üyesi ve CTP Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyesi B.G’nin evine polis baskın yaparak, söz konusu kişiyi ‘yasa dışı cemiyete ait kitap iddiası’ ile gözaltına altı. Polis ayrıca ‘yasa dışı örgüte üyelik’ suçlaması da getirdi. Bugün mahkemeye çıkartılan B.G.’nin göz altı süresi iki gün daha uzatıldı. Polis soruşturma kapsamında birkaç kişiyi daha aradığını ifade etti.    
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 12, 2019
Şiddete Karşı Yan Yana - LTB

Dün akşam CTP Parti Meclisi üyesi ve CTP Lefkoşa İlçe Yönetim Kurulu üyesi B.G’nin evine polis baskın yaparak, söz konusu kişiyi ‘yasa dışı cemiyete ait kitap iddiası’ ile gözaltına altı.

Polis ayrıca ‘yasa dışı örgüte üyelik’ suçlaması da getirdi.

Bugün mahkemeye çıkartılan B.G.’nin göz altı süresi iki gün daha uzatıldı.

Polis soruşturma kapsamında birkaç kişiyi daha aradığını ifade etti.

 

 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2020 ↄ⃝ copyleft