AktüelMüzakerelerCrans Montana’da Canlı Yayın Kazası

Kıbrıs müzakerelerinin sürmekte olduğu Crans-Montana’da görüşmeler yoğun bir şekilde devam ederken, gelişmeler ile ilgili bilgi almak isteyenler sosyal medya ortamındaki canlı yayınlara ilgi gösteriyor. Crans Montana’da bulunan gazeteciler ulaştıkları bilgileri canlı yayınla kamuoyuyla paylaşmaya devam ederken, dün akşam Havadis Tv’de Hüseyin Ekmekçi ile Mete Tümerkan’ın sunduğu “Cenevre Özel” isimli programda bir canlı yayın kazası gerçekleşti. Canlı yayın sırasında Mete Tümerkan’ın telefonuna gelen bir fotoğrafı izleyenlerle paylaşmak isteyen Ekmekçi, Nikos Anastasiadis ile Tahsin Ertuğruloğlu’nun aynı karede...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısTemmuz 4, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs müzakerelerinin sürmekte olduğu Crans-Montana’da görüşmeler yoğun bir şekilde devam ederken, gelişmeler ile ilgili bilgi almak isteyenler sosyal medya ortamındaki canlı yayınlara ilgi gösteriyor.

Crans Montana’da bulunan gazeteciler ulaştıkları bilgileri canlı yayınla kamuoyuyla paylaşmaya devam ederken, dün akşam Havadis Tv’de Hüseyin Ekmekçi ile Mete Tümerkan’ın sunduğu “Cenevre Özel” isimli programda bir canlı yayın kazası gerçekleşti. Canlı yayın sırasında Mete Tümerkan’ın telefonuna gelen bir fotoğrafı izleyenlerle paylaşmak isteyen Ekmekçi, Nikos Anastasiadis ile Tahsin Ertuğruloğlu’nun aynı karede olduğu ekranı kameraya doğru gösterdi. Bu sırada Tümerkan’ın telefonuna “Crans Montana Basın İçerde” isimli bir viber grubunda, Cumhurbaşkanlığı İletişim Koordinatörü Ali Bizden’den bir bilgilendirme mesajı geldi.

Mesajda “ Sn Anastasiadis ayaküstü sohbet ederek ayrılarak Rum Ulusal Konsey toplantısının yapıldığı yandaki salona geçtiler” yazmaktaydı. Aniden ekranda beliren mesaj kısa süreli bir tedirginliğe ve gülüşmelere sebep olurken, Ekmekçi hızlı bir şekilde telefonu kameradan uzaklaştırmayı başardı.

Ekrandan okunan viber mesajı görüşmelerin içeriği ile ilgili olmasa da, akla içerdeki basın kim dışardaki basın kim sorularını getirirken, müzakerelerle ilgili bilgilendirme tartışmalarına ve saray-basın ilişkisine dair soru işaretlerine bir yenisini daha ekledi.

İşte söz konusu Havadis TV canlı yayını (dakika 42’den itibaren ilgili bölümü izleyebilirsiniz);

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık