AktüelKültürYaşamCrafts and Vintage Bazaar’ın üçüncüsü düzenlendi

Crafts and Vintage Bazaar’ın üçüncüsü düzenlendi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 4, 2019
Djumba Hotel & Cafe

Crafts and Vintage Bazaar’ın üçüncüsü düzenlendi.

Alsancak’ta Gave isimli mekanda gerçekleştirilen Bazaar’ın bu seferki konsepti Etnik oldu. Yerelliği önem veren mekanlardan biri olan Gave’de katılımcılar keyifli zaman geçirdi.

2 Kasım 2019 tarihinde düzenlenen etkinlikte katılımcılar gerek müziklerle gerekse de stantlarda yaptıkları alışveriş ile güzel zaman geçirdi.

Bazaar’da 15 farklı yerel ve mahalli üreticiler ile satıcılar ürünlerini satışa sundu.

Craft and Vintage Bazaar Kıbrıs’ın kuzeyinde ilk kez drest code consepti ile etkinlikler düzenlemeye başladı.

İlk etkinlik Haziran ayında Zahra Cafe’de ikincisi ise Ağustos ayında Papa Bar ve Canteen Sandwich Bar işbirliği ile Lefkoşa Surlariçi Uray Sokak’ta  gerçekleşmişti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda ne şirketlerin reklamlarıyla ne de siyasi partilerin katkılarıyla yaşıyor. Gönüllülerin emeği ve okuyucuların katkılarıyla üretmeye devam ediyoruz. Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Gazedda’nın daha da güçlenerek yoluna devam etmesi okuyucularının onu sahiplenmesinden geçmektedir. Kolektif yayıncılık ilkesiyle yayınlarını sürdüren Gazedda, yine aynı kolektif anlayış ile ihtiyaçlarını karşılamak, dayanışma kültürünü geliştirmek istemektedir. Gazedda’nın kazanç uğruna ne diğer tüm gazetelerin sahip olduğu şekliyle reklam piyasasına girmesi, ne de kendisine bir güç odağı bulup yamanması düşünülebilir. Kısacası bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gelin Gazedda için, Gazedda’nın okuyucularının dayanışma katkılarıyla bir fon oluşturalım. Tamamen müşterek, katılımcı ve demokratik bir şekilde Gazedda’ya, barış gazeteciliğine, kolektif yayıncılığa sahip çıkalım. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..

Gazeddakıbrıs yurttaş gazeteciliği anlayışı ile yayın yapan, yurttaştan yana taraf olan ve gazetecilikte meslek etiği ilkelerine inanan bir yayın organıdır.
Gazeddakıbrıs unutulanları, unutturanlara inat hatırlatandır.
Gazeddakıbrıs her koşulda barıştan yanadır.
Gazeddakıbrıs yurttaşın kendisi, O’nun sözüdür.

Gazeddakıbrıs, 2019©