Ekonomi“Çözüm, Ticaret Ve Yatırım Alanlarında Önemli Fırsatlar Yaratacak”

Avrupa Komisyonu ve Uluslararası Para Fonu (IMF), Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması durumunda, ticaret ve yatırım alanlarında önemli fırsatlar yaratılacağı görüşünü ortaya koydular. Lefkoşa’da düzenlenen Economist Dergisi’nin 12’inci konferansı çerçevesinde yapılan bir toplantı sırasında konuşan Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Konstandinos Petrides, böyle bir fırsatın yararlarına önem verilmesi gerektiğini söyledi. Petrides, “fırsat maliyeti da var (opportunity cost). Çözüm ve yeniden yapılandırmanın uzun vadeli maliyetine atıfta bulunduğumuzda bir çözüm bulunmamasının maliyetini de düşünmemiz, bunu incelememiz gerekir” dedi. Uluslararası...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 1, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Komisyonu ve Uluslararası Para Fonu (IMF), Kıbrıs sorununa bir çözüm bulunması durumunda, ticaret ve yatırım alanlarında önemli fırsatlar yaratılacağı görüşünü ortaya koydular.

Lefkoşa’da düzenlenen Economist Dergisi’nin 12’inci konferansı çerçevesinde yapılan bir toplantı sırasında konuşan Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Müsteşarı Konstandinos Petrides, böyle bir fırsatın yararlarına önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Petrides, “fırsat maliyeti da var (opportunity cost). Çözüm ve yeniden yapılandırmanın uzun vadeli maliyetine atıfta bulunduğumuzda bir çözüm bulunmamasının maliyetini de düşünmemiz, bunu incelememiz gerekir” dedi.

Uluslararası Para Fonu’nun, (IMF) Kıbrıs’taki Daimi Temsilcisi Vincenzo Guzzo, uzun vadeli bir ortamda yatırımlar ve ticaret alanlarında büyük fırsatlar yaratılacağını söyledi.

Guzzo, bir çözümün yaşayabilir ekonomik ve mali temele ihtiyacı olduğunu ve bu çerçevede uzun bir hazırlık yapılması ve önemli mali kararlar alınması gerektiğini belirtti; ancak fazla bilgi vermedi.

Avrupa Komisyonu’nun Kıbrıs Temsilcisi Daniel Dako, Kıbrıs sorununun çözümlenmesinin uzun vadeli olarak önemli fırsatlar yaratacağını belirterek “ancak orta-uzun vadeli bir ortamda büyük zorluklarla karşı karşıya kalınacak, dolayısıyla hazırlıkların yapılması önemlidir” dedi.

kha

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık