AktüelGazedda'nın GündemiÇözüm için ilk tercih Federasyon!

Kıbrıslıtürkler, Kıbrıs sorunun çözümü ile ilgili olarak federasyon taleplerinden vazgeçmedi. CMIRS'in 3 ayda bir yaptığı araştırmasında, Kıbrıslıtürklerin federasyon tercihi %32.9 çıktı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 11, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıslıtürkler, Kıbrıs sorunun çözümü ile ilgili olarak federasyon taleplerinden vazgeçmedi. CMIRS’in 3 ayda bir yaptığı araştırmasında, Kıbrıslıtürklerin federasyon tercihi %32.9 çıktı.

Toplumda zaman zaman “alternatif” çözüm tartışmaları gün yüzüne çıksa da, toplumun nabzını halen federasyon talebinin tuttuğu gözlemlenmekte.

Aralık 2019 döneminde 500 kişi ile gerçekleştirilen ankette, güncel konular yanında, Kıbrıslıtürklerin siyasi, sosyal ve bireysel deneyimleri de ölçümlendi.

Yapılan araştırmada, halkın Kıbrıs sorunu ile ilgili görüşleri de soruldu. Ortaya çıkan sonuçlar, Kıbrıslıtürklerin federasyon tezini halen desteklediğini belirledi. Buna göre, ankete katılan 500 kişinin%32.9’u federasyon talebinde bulunurken, %18.6’sı Türkiye’ye bağlanma ve %17.9’u kendi evini temizlemeyi tercih etti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık