AktüelMüzakerelerÇözüm ve Barış Talebiyle Ortak Miting Düzenleniyor

Gazeddakıbrıs Kıbrıs sorununa çözüm bulmak amacıyla İsviçre’nin Mont Pelerin bölgesinde devam edecek müzakerelere destek olmak ve federal çözüm talebini dile getirmek için çok toplumlu ortak miting düzenleniyor. Çözüm ve Barış Platformu, ilk olarak 18 Kasım Cuma günü saat 17.00’de Lefkoşa Dereboyu‘nda düzenleyeceği  yürüyüşün ardından 21 Kasım Pazartesi günü ise ortak miting düzenlenecek. Kıbrıs’ın kuzeyinden Çözüm ve Barış Plaformu ile Kıbrıs’ın güneyinden işçi sendikası PEO’nun organize edeceği ortak miting 21 Kasım Pazartesi günü Lefkoşa ara bölgedeki Çetinkaya Sahasında...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 16, 2016
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF

Gazeddakıbrıs

Kıbrıs sorununa çözüm bulmak amacıyla İsviçre’nin Mont Pelerin bölgesinde devam edecek müzakerelere destek olmak ve federal çözüm talebini dile getirmek için çok toplumlu ortak miting düzenleniyor.

Çözüm ve Barış Platformu, ilk olarak 18 Kasım Cuma günü saat 17.00’de Lefkoşa Dereboyu‘nda düzenleyeceği  yürüyüşün ardından 21 Kasım Pazartesi günü ise ortak miting düzenlenecek.

Kıbrıs’ın kuzeyinden Çözüm ve Barış Plaformu ile Kıbrıs’ın güneyinden işçi sendikası PEO’nun organize edeceği ortak miting 21 Kasım Pazartesi günü Lefkoşa ara bölgedeki Çetinkaya Sahasında gerçekleştirilecek.

19 Kasım Cumartesi günü saat 10.00’da düzenlenecek basın toplantısı ile detayları açıklanacak ortak mitingin Kıbrıs saati ile 18.30’da yapılması planlanıyor.

Çözüm ve Barış Platformu ile PEO arasında bugün gerçekleştirilen görüşme sonrası açıklamalarda bulunan PEO Genel Sekreteri Pambis Kritsis düzenlenecek mitingin iki lidere açık bir mesaj göndererek Mont Pelerin’da yapılacak müzakerelerden iyi haberlerle dönmeleri talebiyle gerçekleştirileceğini söyledi.

Çözüm ve Barış Plaformu adına konuşan Okan Dağlı ise kritik bir süreçte bulunulduğunu belirterek PEO ile ortak yapılacak mitingin güçlü bir mesaj vereceğini vurguladı.

Çözüm ve Barış Plaformu ile PEO ortak hazırlayacakları metni bütün örgütlerin imzasına açacak.


Ισχυρό μήνυμα στους δύο ηγέτες για λύση από παλλαϊκή εκδήλωση

Παλλαϊκή εκδήλωση στήριξης των διαπραγματεύσεων για εξεύρεση λύσης στο Κυπριακό διοργανώνουν το απόγευμα της ερχόμενης Δευτέρας στο γήπεδο της Τσεττίν Καγιά παρά το οδόφραγμα του Λήδρα Πάλας η ΠΕΟ και η Τ/κ Πλατφόρμα Λύση και Ειρήνη, η οποία εκπροσωπεί 49 Τ/κ οργανώσεις και κόμματα.

Σε δηλώσεις μετά από σημερινή συνάντηση της ΠΕΟ και της Τ/κ Πλατφόρμας, ο ΓΓ της ΠΕΟ Πάμπης Κυρίστης τόνισε ότι με την εκδήλωση θέλουν να σταλεί ένα απλό και καθαρό μήνυμα προς τους ηγέτες των δύο κοινοτήτων που εκείνη την ώρα θα διαπραγματεύονται στο Μοντ Πελεράν ζητώντας τους να επιστρέψουν με καλά νέα και για τις δύο κοινότητες ανακοινώνοντας ότι είναι ακόμα πιο κοντά στη λύση.

Εκ μέρους της Τ/κ Πλατφόρμας ο Οκάν Νταγλί ανέφερε ότι βρισκόμαστε σε κρίσιμη περίοδο για τις διαπραγματεύσεις και ότι η συνάντηση με την ΠΕΟ έγινε να σταλεί ισχυρό μήνυμα στους δύο ηγέτες.

ΠΕΟ και Πλατφόρμα θα συντάξουν κοινό κείμενο το οποίο θα κοινοποιηθεί σε Ε/κ οργανώσεις με στόχο όσες από αυτές συμφωνούν να συμπεριληφθούν στους συνδιοργανωτές της εκδήλωσης.

Το ερχόμενο Σάββατο ΠΕΟ και Πλατφόρμα θα δώσουν κοινή διάσκεψη Τύπου για την εκδήλωση της ερχόμενης Δευτέρας. (dialogos)

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık