AktüelMüzakerelerÇözüm ve Barış Talebine Azınlık Hükümeti Yasağı!

Çözüm ve Barış Plaformu’nun bugün saat 17.00’de Lefkoşa Dereboyu’nda düzenleyeceği “Barışın Tam Zamanı” yürüyüşüne UBP-DP azınlık hükümeti ses ve ateş izni vermedi. Platfrom’dan yapılan yazılı açıklamada “Sesimiz kesilimez” vurgusunda bulunularak “çözüm ve barışa karşı duran UBP-DP hükümeti ve bizzat Başbakan’ın talimatıyla, Lefkoşa Kaymakamlığı tarafından yürüyüş sonrası yapılacak konuşmalar, barış şarkıları için gerekli ‘‘ses sistemi iznini’’ ve yürüyüş sonunda ‘‘ateş yakma iznini’’ talebimiz HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEDEN reddetmiştir.” denildi. Açıklamanın tamamı şöyle: Kıbrıs müzakerelerinin önemli bir viraja girdiği,...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 18, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çözüm ve Barış Plaformu’nun bugün saat 17.00’de Lefkoşa Dereboyu’nda düzenleyeceği “Barışın Tam Zamanı” yürüyüşüne UBP-DP azınlık hükümeti ses ve ateş izni vermedi.

Platfrom’dan yapılan yazılı açıklamada “Sesimiz kesilimez” vurgusunda bulunularak “çözüm ve barışa karşı duran UBP-DP hükümeti ve bizzat Başbakan’ın talimatıyla, Lefkoşa Kaymakamlığı tarafından yürüyüş sonrası yapılacak konuşmalar, barış şarkıları için gerekli ‘‘ses sistemi iznini’’ ve yürüyüş sonunda ‘‘ateş yakma iznini’’ talebimiz HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEDEN reddetmiştir.” denildi.

Açıklamanın tamamı şöyle:

Kıbrıs müzakerelerinin önemli bir viraja girdiği, toplumun barış istencinin giderek yükseldiği bu ortamda platform sadece dahil olan örgütlerle değil, ekonomik örgütler ve hükümet dışındaki tüm siyasi partilerin de desteğiyle barışa ve sürece destek vermek için mücadelesini sokaklara taşımaya kararlıdır.

Bu bağlamda, bugün saat 17.00’de çözüm ve barış platformu’’ tarafından düzenelen ve Lefkoşa Dereboyu’nda yapılacak ‘‘Barışın Tam Zamanı’’ yürüyüşü büyük bir katılımla gerçekleştirilecektir. Ancak, çözüm ve barışa karşı duran UBP-DP hükümeti ve bizzat Başbakan’ın talimatıyla, Lefkoşa Kaymakamlığı tarafından yürüyüş sonrası yapılacak konuşmalar, barış şarkıları için gerekli ‘‘ses sistemi iznini’’ ve yürüyüş sonunda ‘‘ateş yakma iznini’’ talebimiz HİÇBİR GEREKÇE GÖSTERMEDEN reddetmiştir.

Bilinmelidir ki, Çözüm ve Barış Platformu’nun SESİ KESİLEMEZ. Kıbrıslıların gönlünde ‘‘Barış Ateşi’’ çoktan yanmıştır ve SÖNDÜRÜLEMEZ. Bugün saat 17.00’den itibaren tüm barış severler Dereboyu’nda olacaktır ve ‘‘Barış İstencini’’ tüm engellemelere rağmen en yüksek sesle haykırmaya devam edecektir. Çünkü, şimdi Barışın Tam Zamanı’dır. Tüm kamu oyuna önemle duyurulur.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık