AktüelMüzakerelerÇözüm ve Barış Platformu Cenevre’ye Temsilci Gönderdi

Çözüm ve Barış Platformu, 9 Ocak’ta başlayacak Kıbrıs sorunuyla ilgili Cenevre Zirvesi’ne temsilci gönderdi. Çözüm ve Barış Platformu temsilcisi Mertkan Hamit görüşmeleri takip etmek için Cenevre’de olacak. Platform’dan yapılan açıklama şöyle: Kıbrıs müzakereleri, 9 Ocak’tan itibaren İsviçre’nin Cenevre şehrinde başlayacak. Çözüm ve Barış Platformu temsilcisi Mertkan Hamit de görüşmeleri takip etmek için Cenevre’de bulunacak. Çözüm ve Barış Platformu, 55 sivil toplum ve ekonomi örgütlerinin ve 5 siyasi partinin çözüm ve barış talebiyle bir araya gelmesi sonucu...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 8, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon
Çözüm ve Barış Platformu, 9 Ocak’ta başlayacak Kıbrıs sorunuyla ilgili Cenevre Zirvesi’ne temsilci gönderdi. Çözüm ve Barış Platformu temsilcisi Mertkan Hamit görüşmeleri takip etmek için Cenevre’de olacak.
Platform’dan yapılan açıklama şöyle:
Kıbrıs müzakereleri, 9 Ocak’tan itibaren İsviçre’nin Cenevre şehrinde başlayacak. Çözüm ve Barış Platformu temsilcisi Mertkan Hamit de görüşmeleri takip etmek için Cenevre’de bulunacak. Çözüm ve Barış Platformu, 55 sivil toplum ve ekonomi örgütlerinin ve 5 siyasi partinin çözüm ve barış talebiyle bir araya gelmesi sonucu Eylül ayında oluşturulmuştu.
Cenevre’deki görüşmeler, BM binalarında 9 Ocak’ta BM Genel Sekreteri Espen Barth Eide ve iki toplum lideri ile başlayacak. Açılışta, siyasi parti temsilcilerinin de hazır bulunması da bekleniyor. 12 Ocak’ta ise garantörlerin katılımı ile Kıbrıs Konferansı başlayacak ve güvenlik ve garantiler konusu gündeme gelecek.
Çözüm ve Barış Platformu temsilcisinin aktaracağı bilgi, yorum ve değerlendirmeleri Facebook sayfamızdan (https://www.facebook.com/cozumvebaris/) ve websitemizden (http://www.cozumvebarisplatformu.org) canlı takip edebilirsiniz.
Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık