AktüelGazedda'nın GündemiCovid-19’dan 5, trafikten 25 kişiyi kaybettik

2020'de pandemi ilan edilmesinin ardından Mart ve Haziran ayları arasında uzun süre kapalı kalmamıza rağmen trafiğe bağlı ölümler hız kesmedi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 23, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı

2020’de pandemi ilan edilmesinin ardından Mart ve Haziran ayları arasında uzun süre kapalı kalmamıza rağmen trafiğe bağlı ölümler hız kesmedi. 11 aylık zaman dilimi içinde 25 kişiyi trafik çarpışmalarında kaybettik. Sağlık Bakanlığı, Covid-19’a bağlı ölümleri ise 5 olarak açıkladı.

Trafiğe bağlı ölümler bitmek bilmiyor. 2020 yılının bitmesine yaklaşık bir aylık bir süre daha olmasına rağmen, toplam 25 kişi trafiğe bağlı çarpışmalarda hayatını kaybetti. Kıbrıs’ın kuzeyinde Covid-19’a bağlı ölümler ise 5 olarak açıklanmıştı.

Trafikte Kazasız Yaşam Derneği Başkanı Hüseyin Sevay, kişisel sosyal medya hesabından konuyla ilgili yaptığı açıklamada, trafiğe verdiği canları kurtarmak yerine ölülerini saymaya mahkum edilen bir toplumun ne yapması gerketiğini sorarak, “ayaklar baş, başlar da ayak olursa, kimse bundan daha iyisini beklemesin!” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..