koronavirusCovid-19 önlemleri 16 Kasım’a kadar uzatıldı

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi, Covid-19 salgınıyla ilgili önlemlerini 16 Kasım'a kadar uzattı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 31, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi, Covid-19 salgınıyla ilgili önlemlerini 16 Kasım’a kadar uzattı.

Sağlık Bakanlığı’nın Komite’nin kararları doğrultusunda aldığı ek tedbirler, Resmi Gazete’nin 30 Ekim tarihli sayısında yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanan kararlar şöyle:

1- 01 Kasım 2020 tarihine kadar alınan karantina kararlarının 16 Kasım 2020 saat:23:59 tarihine kadar uzatılmasına

2- Sinema, tiyatro, panayır, doğum günü, festival etkinliklerin açılma kararının 16 Kasım 2020 tarihine kadar ertelenmesine

3- Boks, güreş, yakın dövüş ve kempo spor dallarının açılma kararının 16 Kasım 2020 tarihine kadar ertelenmesine

4- Club ve diskoların 16 Kasım 2020 tarihine kadar açılmamasına

5- Hava ve Denizyolu ile KKTC’ye girişlerde uygulanmakta olan kararların 16.11.2020 saat 23:59’a kadar uzatılmasına karar verilmiştir.

6- KKTC’ye üç gün ve daha kısa süreli gelişler ile ilgili ek seferlerin, Havayolu ve Denizyolu Şirketleri tarafından Sağlık Bakanlığı ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’ndan izin almak kaydıyla gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..