Gazedda'nın GündemiCoronavirüs dünyayı tehdit etmeye devam ediyor

İran’da 5 kişi Coronavirüs salgını nedeniyle yaşamını yitirdi. Öte yandan Avrupa’ya da sıçrayan virüs İtalya’da iki can aldı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 22, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
SOS_Reklam

Çin’de başlayan Coronavirüs salgını tüm dünyayı tehdit etmeye devam ediyor. Son olarak İtalya’da iki kişi coronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Virüs, İran’da iki can aldı. Öte yandan virüs nedeniyle can kaybı sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. İşte, Coronavirüs salgınında son durum…

İtalya’da can aldı

İtalya’da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) dolayısıyla ilk kez bir kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Kovid-19 salgını dolayısıyla vaka sayısının bir günde çift haneli sayılara ulaştığı ülkenin kuzeyinde tedavi gören 78 yaşındaki erkek hastanın akşam saatlerinde yaşamını yitirdiği bildirildi.

Veneto Bölgesel Yönetim Başkanı Luca Zaia, İtalyan ANSA ajansına yaptığı açıklamada, Padavo kentinde Coronavirüs testlerinden geçirilen ve sonuçları bugün kesinleşen 2 kişiden biri olan 78 yaşındaki emekli duvar ustasının 10 gündür tedavi gördüğü hastanede akşam saatlerinde öldüğünü açıkladı.

Korkunç bilanço artıyor

Kiev-Moskova seferini yapan tren, Corona virüsü şüphesiyle karantinaya alındı. Malezya ise Çin’den seyahat yasağını sürdüreceğini açıkladı. Gelen son bilgilere göre Coronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 2 bin 347’ye çıktı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık

Benzer İçerikler