AktüelEkolojiCOP26’da maskeli protesto: Konuşmayın, eyleme geçin

Protesto gösterisi sırasında COP26 Sıcak Hava Bandosu oluşturuldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 1, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çevre aktivistleri, Glasgow‘da düzenlenen 26’ncı Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı‘nın (COP26) yapıldığı kampüsün önünde, iklim krizine karşı yeterince harekete geçmeyen dünya liderlerini eleştirmek için bir eylem yaptı.

Dünya liderlerinin maskelerini takan göstericiler, onların harakete geçmeyerek sadece konuştuklarını ima eden bir bando oluşturdu.

COP26 Sıcak Hava Bandosu

Uluslararası yardım kuruluşu olan Oxfam‘ın üyeleri, ABD Başkanı Joe Biden, Kanada Başbakanı Justin Trudeau, İtalya Başbakanı Mario Draghi, Hindistan Başbakanı Narendra Modi, Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Çin Devlet Başkanı Şi Jinping, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron‘un maskelerini taktı.

Ardından ise COP26 Sıcak Hava Bandosu oluşturuldu.

Aktivistler, dünyanın en zengin ülkelerinin sera gazı emisyonlarını azaltmada çok yavaş kaldığını kaydederek, liderlere “Konuşmayın, eyleme geçin” çağrısı yaptı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık