Müzakereler#ConferenceOnCyprus: Liderler Ön Hazırlık Toplantısında Bir Araya Geldi

9-12 Ocak tarihleri arasında yapılacak Kıbrıs zirvesi nedeniyle Cenevre’de bulunan Liderler Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiadis ön hazırlık toplantısında bir araya geldi. Resmi açlışın yarın yapılacağı zirve öncesi liderlerin müzakerlerin seyrini hazırlaması bekleniyor. BM heyetinin kaldığı otelde yer alan toplantıda, yarın başlayacak ve 3 gün sürecek müzakerelerin koordinasyonu gerçekleşecek. Toplantıda Kıbrıslıtürk lider Mustafa Akıncı’ya Müzakereci Özdil Nami, Sözcü Barış Burcu, Danışman Erhan Erçin ve teknokratlar eşlik ederken Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis’e Müzakereci Andreas Mavroyannis, Sözcü Nikos Hristodulidis...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 8, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

9-12 Ocak tarihleri arasında yapılacak Kıbrıs zirvesi nedeniyle Cenevre’de bulunan Liderler Mustafa Akıncı ve Nikos Anastasiadis ön hazırlık toplantısında bir araya geldi.

Resmi açlışın yarın yapılacağı zirve öncesi liderlerin müzakerlerin seyrini hazırlaması bekleniyor. BM heyetinin kaldığı otelde yer alan toplantıda, yarın başlayacak ve 3 gün sürecek müzakerelerin koordinasyonu gerçekleşecek.

Toplantıda Kıbrıslıtürk lider Mustafa Akıncı’ya Müzakereci Özdil Nami, Sözcü Barış Burcu, Danışman Erhan Erçin ve teknokratlar eşlik ederken Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis’e Müzakereci Andreas Mavroyannis, Sözcü Nikos Hristodulidis ve teknokratlar eşlik ediyor.

UN Cyprus on Twitter

NOW #Cyprus leaders @MustafaAkinci_1 @AnastasiadesCY pre-meeting in #Geneva under auspices of #UN SASG @EspenBarthEide.

GÖRÜŞME SAATLERİ

Liderlerin yarın başlayacak ve 3 gün sürecek müzakerelerde her gün, sabah Cenevre saatiyle 09.00-13.00 saatleri arasında Milletler Sarayı/Concordia’da görüşmesi; müzakere heyetlerinin ise aynı tarihlerde 15.00-17.00 arasında biraraya gelmesi bekleniyor.

Üç gün boyunca 17.30-20.00 saatleri arasında da liderlerin gün içindeki ikinci görüşmeleri yapması hedefleniyor.

Cenevre’deki Kıbrıs Zirvesi ile ilgili çalışma programının ayrıntıları, bu akşamki koordinasyon toplantısında kesinleşecek.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık