Müzakereler#ConferenceOnCyprus: Akıncı, BM Genel Sekreteri Guterres’le Telefonda Görüştü

Cenevre’de bulunan Kıbrıslıtürk lider Mustafa Akıncı, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefonda görüştü. Görüşmede Cenevre müzakere süreci ele alındı. Cumhurbaşkanlığı’ndan elde edilen bilgiye göre, Guterres, müzakereler için Cenevre’de bulunan Akıncı’yı telefonda aradı. Görüşmede 1 Aralık mutabakatı çerçevesinde 5’li konferans ve Cenevre müzakere süreci ele alındı. Yaklaşık 20 dakika süren telefon görüşmesinde  Akıncı, BM Genel Sekreteri’ne, Kıbrıs Türk tarafının 1 Aralık liderler mutabakatı çerçevesinde, 5’li konferansa katılmaya hazır olduğunu ve konferansın başarıyla sonuçlanması için gerekli çabayı...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısOcak 8, 2017
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Cenevre’de bulunan Kıbrıslıtürk lider Mustafa Akıncı, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile telefonda görüştü. Görüşmede Cenevre müzakere süreci ele alındı.

Cumhurbaşkanlığı’ndan elde edilen bilgiye göre, Guterres, müzakereler için Cenevre’de bulunan Akıncı’yı telefonda aradı.

Görüşmede 1 Aralık mutabakatı çerçevesinde 5’li konferans ve Cenevre müzakere süreci ele alındı.

Yaklaşık 20 dakika süren telefon görüşmesinde  Akıncı, BM Genel Sekreteri’ne, Kıbrıs Türk tarafının 1 Aralık liderler mutabakatı çerçevesinde, 5’li konferansa katılmaya hazır olduğunu ve konferansın başarıyla sonuçlanması için gerekli çabayı ortaya koyacağını ifade etti.

Öte yandan Gutteres, Kıbrıslırum lider Nikos Anastasiadis’le de bir telefon görüşmesi yaptı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık