AktüelMüzikYaşamColdplay, ‘çevre kaygıları’ nedeniyle yeni albümü için dünya turnesine çıkmayacak

İngiliz rock grubu Coldplay, yarın çıkacak yeni albümü Everyday Life’ın tanıtımını Ürdün’ün başkenti Amman’da seyircisiz olarak vereceği, YouTube’dan canlı yayımlanacak iki konserle yapacak. Grup, çevreyle ilgili kaygıları nedeniyle, albüm için dünya turnesine çıkmayacağını duyurdu. 52 dakikalık albüm, Sunrise (Gündoğumu) ve Sunset (Günbatımı) adlı iki bölümden oluşuyor.  2 yılda 4 kıtada 122 konser Coldplay, 7. albümü “A Head Full of Dreams” için 2016 ve 2017 yıllarında çıktığı dünya turnesinde 4 kıtada toplam 122 konser vermişti. Grubun...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 28, 2019
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

İngiliz rock grubu Coldplay, yarın çıkacak yeni albümü Everyday Life’ın tanıtımını Ürdün’ün başkenti Amman’da seyircisiz olarak vereceği, YouTube’dan canlı yayımlanacak iki konserle yapacak. Grup, çevreyle ilgili kaygıları nedeniyle, albüm için dünya turnesine çıkmayacağını duyurdu.

52 dakikalık albüm, Sunrise (Gündoğumu) ve Sunset (Günbatımı) adlı iki bölümden oluşuyor. 

2 yılda 4 kıtada 122 konser

Coldplay, 7. albümü “A Head Full of Dreams” için 2016 ve 2017 yıllarında çıktığı dünya turnesinde 4 kıtada toplam 122 konser vermişti.

Grubun solisti Chris Martin, BBC’ye yaptığı açıklamada, “Son iki yıldır, turumuzun sadece sürdürülebilir değil aynı zamanda nasıl yararlı olabileceğini düşünüyorduk. Yeni turumuz mümkün olduğunca çevre dostu olacak. Karbon salımına yol açmamız, bizi hayal kırıklığına uğratır” dedi.

Martin, “Çok büyük konser turları düzenledik. Şimdi nasıl alırız değil, nasıl veririz diye bakıyoruz” diye konuştu.

Doğal Hayatı Koruma Koruma Örgütü’nün (WWF) iklim değişikliği sorumlusu Gareth Richard-King, grubun kararıyla ilgili olarak “Dünyaca ünlü sanatçıların gezegenin korunması için seferber olması olağanüstü bir girişim” dedi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık