AktüelGazedda'nın GündemiÇöktüğü toprağın üstünde piknik de yapacak!

Ersin Tatar ile Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşen görüşme sonrasında basına açıklama yapan Erdoğan, 15 Kasım’da Kıbrıs’a geleceğini Maraş’ta piknik yapacağını söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEkim 26, 2020
Muzakere_CDF
LGBT kitapcık

Ersin Tatar ile Recep Tayyip Erdoğan arasında gerçekleşen görüşme sonrasında basına açıklama yapan Erdoğan, 15 Kasım’da Kıbrıs’a geleceğini Maraş’ta piknik yapacağını söyledi.

Ankara’da bulunan Ersin Tatar ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki baş başa görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi.

Görüşmede, Kıbrıs meselesi  ve Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin ele alındığı belirtildi.

Recep Tayyip Erdoğan, 15 Kasım’da Kıbrıs’a geleceğini, törenlere ve Pandemi Hastanesi’nin açılışına katılacağını belirterek, “İade-i ziyaret ve Maraş’ta da piknik yaparız” dedi.

Türk tarafının Kıbrıs’ta adil kalıcı sürdürülebilir bir çözümden yana olduğuna dikkat çeken Erdoğan, çözüm için federasyonun geçerli model olmaktan çıktığını yeni fikirlerle masaya oturulması gerektiğini ifade etti.

Erdoğan “Kıbrıs’ta zaten şu an iki ayrı halk ve iki ayrı devlet var” diyerek, çözümün temelinin adadaki gerçeklere göre olması gerektiğini söyledi.

Erdoğan, Doğu Akdeniz’de Türkiye ve Kıbrıs Türkünü dikkate almayan hiçbir girişimin başarılı olamayacağını da söyledi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da “Türkiye’nin beşli konferans önerisi, Kıbrıs konusunda bir anlaşma için son şanstır” dedi.

Doğu Akdeniz’deki gelişmelerin ele alınması için kktc’nin de katılacağı bir konferans toplanması önerisinin de son derece gerçekçi ve yapıcı olduğunu söyleyen Tatar, “Bizim kimsenin hakkında gözümüz yoktur ama halkımızın, milletimizin hak ve hukukunun çiğnenmesine asla razı olmayız” diye konuştu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
Music will never ends..