AktüelGazedda'nın GündemiÇok toplumlu kamp bu hafta sonu

Os Dame ile Sol Hareket’in ortaklaşa düzenlediği ekoloji ve feminizm üzerine seminerler, gösterim, tartışma ve ortak deklarasyon çalışmalarının yürütüleceği çok toplumlu kamp bu hafta sonu yapılıyor.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısEylül 7, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Os Dame ile Sol Hareket’in ortaklaşa düzenlediği  ekoloji ve feminizm üzerine seminerler, gösterim, tartışma ve ortak deklarasyon çalışmalarının yürütüleceği çok toplumlu kamp bu hafta sonu yapılıyor. 

Sol Hareket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Kıbrıs’ın her iki tarafında egemen olan milliyetçi elitler, toplumlararası ayrılığı ve ülkemizin bölünmüşlüğünü kalıcılaştırmak için çabalarını yoğunlaştırmışlardır.

Çözüm, barış ve yeniden yakınlaşma çabalarını her türlü baskı ile durdurmaya çalışan milliyetçi elitler, yolsuzluğa, yoksulluğa, sömürüye ve eşitsizliğe dayalı rejimlerini korumak için izledikleri gerginlik politikaları ile birbirilerini besliyorlar.

Sol Hareket ve Os Dame, Kıbrıs’taki milliyetçi hegemonyayı, çözümsüzlük politikalarını ve ülkemizin bölünmüş kalmasını kabul etmiyor!

Sol Hareket ve Os Dame, çözüm, barış ve yeniden birleşme mücadelesini, toplumlarımız arasındaki halk dayanışmasını ve ortak mücadeleyi büyütmekte kararlıdır.

Bu bağlamda, 10-12 Eylül 2021 tarihlerinde “Akamas’tan Karpaz’a Ortak Mücadele” hedefi ile düzenleyeceğimiz ortak kampa, tüm barışseverleri ve ilericileri katılmaya çağırıyoruz.

Kayıt için tıklayınız

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık