koronavirus“Çok tehlikeli bir öngörü. Tıp böyle işlemez”

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Erden Aşardağ, kişisel sosyal medya hesabından ağır eleştirilerde bulundu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısŞubat 4, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Erden Aşardağ, kişisel sosyal medya hesabından ağır eleştirilerde bulundu. Aşardağ, “test sayısı arttı, bundan dolayı vakalarda artış var” söyleminde bulunan başta seçtirilmiş Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakanlık Müsteşarı Suat Yeldener’i eleştirerek, açıklamaların şanssız ve tehlikeli bir öngörü olduğunu söyledi. Aşardağ’ın açıklaması şöyle:

İpi koparttınız. Bakanlar Kurulu’nda danışmanlar tarafından kandırılan politikacılara! (Doğruyu gören ama bir şey yapamayanlara lafım yok ama tavsiyem var)

Mantığa uyan her tıbbı tartışmaya varım, saygım var. Ama, sakın bir daha test sayısı arttı bundan dolayı pozitif vakalar arttı diye bir söylevde bulunmayın sakın. Size gülerler tıp dünyasında hem de çok gülerler. Tıp böyle işlemez.

Bu çok şanssız ve tehlikeli bir öngörüdür. Yanlıştır, tıbbi cahilliktir. Sakın bir daha kktc’nin kapatılması için vaka sayısı 100’leri geçmesi gerekir diye bir öngörüde bulunmayın. Tıbbi cahilliktir.

Bunu hangi hoca hangi sağlıkçı söylerse inanmayın. Memleketlerin kapanma ve önlemlerini alma kriterleri bellidir. Hocalarınız bilmiyorsa gelsin öğretelim. Uymayın.

Bize inanmazsanız pandemide çalışan fedekar sağlıkçılara inanın. Onlar gerçeklerdir.

Kendi memleketinizin insanlarına uzmanlarına güvenmeyi hala daha öğrenemediniz. Tüm gerçekleri ortaya seren 1 yıldır canı çıkan sağlıkçıları dinlemeyi reddediyorsunuz. Partilere yanlış ve eksik bilgiler veren danışmanlar ve buna uyan politikacalar altında kalacaksınız bu yükün…

Her memleketin kendi şartları vardır. Bizim şartlarımız bu kadar. Artık kırmızı alarm vardır. Eksik bilgiler verenlere inanmayın.

Burada birçok sağlıkçı arkadaşım adına size sesleniyorum ey durumun farkında olmayan siyasetçiler ve onların akıl hocaları, hiç merak etmeyin size aldığınız bu kararlarla milleti yaktırmayacağız.

Buradan ilan ediyorum sağlık bakanlığı içerisinde aktif olarak çalışmak üzere Kıbrıs Türk Tabipler Birliği ekibini başta Sn. Özlem Gürkut olmak üzere katmazsanız, daha çok kandırılacak ve daha çok yanılacaksınız. Uykudan uyanın. Son pişmanlık fayda etmez. Elimiz yakanızda olacaktır ve öyle bir kamuoyu yaratacağız ki ters bir karar alamayacaksınız…

Yetti be!

Hodri meydan!

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık