koronavirusÇocuklar virüse yetişkinlere oranla çok daha iyi cevap veriyor

Limasol Hastanesi'nin koronavirüs teşhisi konan bir doktorun çalıştığı pediatrik Kliniği, herhangi bir immünosupresif çocuğu tedavi etmediği duyuruldu.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 19, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Limasol Hastanesi’nin koronavirüs teşhisi konan bir doktorun çalıştığı pediatrik Kliniği, herhangi bir immünosupresif çocuğu tedavi etmediği duyuruldu. Bugün yapılan açıklamada, çocukların virüse genellikle yetişkinlerden çok daha iyi cevap verdiği belirtildi.

Kıbrıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Dr Maria Koliou’a göre koronavirüs ile çocuklarda koronavirüs belirtilerinin soğuk algınlığına benzer belirtiler sunduğunu ve bu nedenle virüsü tanımlamanın ve harekete geçmenin kolay olmadığını da belirtti.

Açıklamada, şimdiye kadar uluslararası deneyimlerden koronavirüs komplikasyonlarının çocuklarda daha az yaygın olduğu söylendi.

Koliou açıklamasında, “çocuklarda koronavirüsün tezahürü, ateşi az veya hiç olmayan basit bir rinit olabilir”dedi.

Dün pozitif test edilen dokuz kişi arasında yer alan Limasol genel Hastanesi’nin çocuk kliniğinde görev yapan bir doktor vakasına da değinen Koliou, durumun üstesinden gelmek için uygun önlemlerin alındığını söyledi.

Limasol genel Hastanesi’ndeki çocuk koğuşu derhal kapatıldı ve hastaları başka yerlere transfer etmek için çalışmalar devam ediyor.

Koliou, bağışıklık sistemi düşük çocukların Limasol hastanesinde tedavi edilmediğini de belirtti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık