YüzleşmeÇocuklar ve Gençler İçin “Sanat Aracılığıyla Yüzleşme” Projesinin Eserleri Sergilenecek

İki toplumlu ve Avrupa Birliği destekli  “Sanat Aracılığıyla Yüzleşme” projesi, Kıbrıs’taki dört köyde sanat, drama ve animasyon üzerine yaklaşık 20 atölye çalışması gerçekleştirdi. Projenin iki ortağı, Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) ve Rooftop Tiyatro Grubu, 2015 ve 2016 yazları boyunca Solia, Lefke, Dipkarpaz ve Athienou köylerinin çocukları ve gençleri tarafından yaratılmış tüm sanat eserlerini tek bir sergi ile sunmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını açıkladı. Açıklama şöyle: “Çocuklar Sanat Çalışmasında ve Oyunda” Çocuklar ve gençler için...
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 23, 2016
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

İki toplumlu ve Avrupa Birliği destekli  “Sanat Aracılığıyla Yüzleşme” projesi, Kıbrıs’taki dört köyde sanat, drama ve animasyon üzerine yaklaşık 20 atölye çalışması gerçekleştirdi. Projenin iki ortağı, Akdeniz Avrupa Sanat Derneği (EMAA) ve Rooftop Tiyatro Grubu, 2015 ve 2016 yazları boyunca Solia, Lefke, Dipkarpaz ve Athienou köylerinin çocukları ve gençleri tarafından yaratılmış tüm sanat eserlerini tek bir sergi ile sunmaktan gurur ve mutluluk duyduklarını açıkladı.

Açıklama şöyle:

“Çocuklar Sanat Çalışmasında ve Oyunda”

Çocuklar ve gençler için “Sanat Aracılığıyla Yüzleşme” projesi, özellikle Solia ve Lefke bölgesinden çok sayıda proje ortağının bir araya gelmesine olanak sağladı ve iki bölgeyi uygulamalı sanatsal atölye çalışmaları aracılığıyla daha da yakınlaştırmak amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda gerçekten yenilikçi çalışmalar ortaya çıktı.

“Çocuklar Sanat Çalışmasında ve Oyunda” sergisi, atölye çalışmalarının dışındaki Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum köylerine gerçekleştirilen ortak ziyaretlere ilaveten, her bir köyde gerçekleştirilen yaratıcı atölye çalışmalarından oluşan çok sayıda sanat eseri, animasyon ve drama videosunu içermektedir.

sanat_yuzlesme1

Sergi küratörleri, çocuklar ve gençlerle çalışmış Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum sanatçılar-eğitmenlerden oluşmaktadır: Antignoni Sofokleous, Sinem Ertaner, Zehra Sonya, Polly Flourentzou, Marilena Kyriakou, Fatma Giritli, Oya Akın, Ellada Evangulou, Stefanos Karampampas ve Naz Atun.

26 Kasım Cumartesi akşamı saat 19: 00’de (GMT +3), – Goethe Enstitüsünde Sergi Açılışı

Ortaklar EMAA ve Rooftop, sergi açılışını gerçekleştirecek olan Teknik Komiteler Koordinatörü Sn. Andreas Pirishis ve Eğitim Teknik Komitesi Başkanı Sn. Meltem Onurkan Samani haricinde, çocukları karşılamak ve ortak çalışmalarını tebrik etmek amacıyla orada bulunacak olan, Avrupa Komisyonu’ndan Sn. Michela Foresti ve diğer katılımcı temsilcilerini serginin açılışında ağırlamaktan mutluluk duyar.

Tüm çalıştaylar, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen “Sanat Aracılığıyla Yüzleşme: Kıbrıs’ta Uzlaşı Aracı olarak Çağdaş Sanat”, 2014-2017 projesi çerçevesinde düzenlenmektedir.

Projeyle veya sergiyle ilgili daha çok bilgi için lütfen web sitemizi: www.art-confrontation.com
ve Facebook sayfamızı: https://www.facebook.com/ConfrontationThroughArt   ziyaret ediniz veya proje koordinatörlerimize ulaşınız:

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık