AktüelGazedda'nın GündemiÇocuk istismarı ve şiddete karşı bilinç geliştirilmesi için işbirliği yapılacak

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Evrensel Çocuk Hakları Derneği heyetini kabul etti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısKasım 27, 2020
Nadir Görülen Hastalıklar Ağı
LGBT kitapcık

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, Evrensel Çocuk Hakları Derneği heyetini kabul etti.

LTB’den yapılan açıklamaya göre, Harmancı, bir süre önce hizmete giren LTB Dayanışma ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen kabulde, Dernek Başkanı Laden Asilzade ve Asbaşkan Aysel Kanioğluları’ndan oluşan heyet ile çocuk haklarıyla ilgili genel bir değerlendirme yaptı.

Görüşmede, dernek ile belediyenin ortak çalışmaları ve ileriki süreçte iş birliğini geliştirme konuları ele alındı.

Harmancı, Evrensel Çocuk Hakları Derneği’nin kısa sürede ülke çapında çocuk haklarına ilişkin nitelikli ve önemli faaliyetlerde bulunduğunu belirterek, bu sürede LTB ile de yakın istişare ve iş birliği içerisinde ortak çalışmalar yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Pandemi sürecinde özellikle dijital mecralarda belediyenin yapmış olduğu faaliyetler yanında çocuk haklarına yönelik çalışmalarda derneğin varlığının ve katkılarının çok önemli olduğunu söyleyen Harmancı, pandeminin yarattığı yeni normallere uygun şekilde belediyenin Toplum Çalışmaları Şubesinin de çalışmalarına devam ettiğini belirtti. 

Çocuk istismarı ve şiddete karşı bilinç ve farkındalık amacı ile ortak çalışmalar yapılması, LTB Şiddete Karşı Yan Yana Projesi ekibi ile birlikte yapılabilecekler, okullarda öğretmenler,öğrenciler ve ailelere yönelik çalışmalar, belediyenin orkestra ve tiyatrosunun bu çalışmalarda paydaş olarak yer alması konusunda da görüş alışverişinin yapıldığı görüşmede fikirlerin yaşam bulması için ortak çalışmaların devam etmesi yönünde fikir birliğine varıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

Music will never ends..