AktüelGazedda'nın Gündemi“Çocuk istismarı politiktir! “

Kadın Eğitim Kolektifi Mağusa'da yaşanan çocuk istismarı ile ilgili açıklama yaparak, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü'nden, Mağusa Polis Müdürlüğü'nden ve Başsavcılık'tan resmi bir açıklama beklediklerini duyurdu. Açıklama şöyle:
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısNisan 23, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kadın Eğitim Kolektifi Mağusa’da yaşanan çocuk istismarı ile ilgili açıklama yaparak, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden, Mağusa Polis Müdürlüğü’nden ve Başsavcılık’tan resmi bir açıklama beklediklerini duyurdu. Açıklama şöyle:

Dün gazetelere yansıyan Mağusa’daki çocuk istismarı haberine ilişkin Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nden, Mağusa Polis Müdürlüğü’nden ve Başsavcılık’tan resmi bir açıklama bekliyoruz.
Ev izolasyonunun ev içi şiddeti tetiklediği koşullar altında; zanlının tutuklu olup olmadığı, kendisine hangi suçlardan dava getirildiği ve çocukların son durumunun ne olduğu, güvende olup olmadıkları vb. sorular resmi makamlarca aydınlatılmaya muhtaç konulardır.

23 Nisan Mesajı Yayınlama, Çocukları İhmal ve İstismardan Koruyucu Önlem Al!

Devletin ülkemizde çocukları korumakla ilgili hiçbir mekanizma geliştirmeyişi çocukları şiddete ve istismara açık hale getirmektedir. Çocukların bugün hükümet edenlerin bayramlarını kutlamasına değil; ülkemizde yaşayan tüm çocukları ihmal ve istismardan koruyucu önlemler alınmasına ihtiyacı vardır.

Bütün Çocukların Uzaktan Eğitime Erişmek Hakkı!

Ayrıca ücretsiz, kamusal eğitim hizmetinin karantina günlerinde uzaktan eğitim programıyla ülkedeki tüm çocukların faydalanabileceği şekilde organize edilmesi de devletin anayasal yükümlülüğüdür.

Resmi Makamlardan Derhal Açıklama Bekliyoruz!

Yetkililerden bir an evvel konuyla ilgili bir açıklama yapılmasını talep ederken güvenliğimiz için mobeseye değil şiddet önleme merkezlerinin ve sığınma evlerinin kurulmasına, çocuk izlem merkezlerinin ivedilikle hayata geçirilmesine ve çocukları koruyucu bütünlüklü bir mekanizma geliştirilmesine ihtiyacımız olduğunu, çocukların haklarıyla var olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.

ÇOCUKLAR HAKLARIYLA VARDIR!

MOBESE DEĞİL, ÇOCUK İZLEM MERKEZİ!

23 NİSAN MESAJI YAYINLAMA, ÇOCUKLARI KORUYUCU ÖNLEM AL!

Kadın Eğitimi Kolektifi

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık