AktüelGazedda'nın Gündemi“Cinsel Şiddetle Mücadele” eğitimini tamamlandı

Kuir Kıbrıs Derneği, üç gün süren “Cinsel Şiddetle Mücadele” eğitimini tamamladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 3, 2021
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kuir Kıbrıs Derneği, üç gün süren “Cinsel Şiddetle Mücadele” eğitimini tamamladı.

Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Kuir Kıbrıs Derneği tarafından yürütülen “Renklerin Çeşitliliği” Projesi kapsamında, Kuir Kıbrıs Derneği aktivistlerine yönelik düzenlenen “Cinsel Şiddetle Mücadele” eğitiminin tamamlandığını duyurdu. Açıklamada, eğitimin 3 ayrı günde atölye çalışması şeklinde düzenlendiği ve cinsel şiddetle mücadele için yol haritası oluşturulması ile tamamlandığı kaydedildi.

Açıklamada, eğitim ile Derneğin gönüllülerinin cinsel şiddetle mücadele konusunda bilgilerini artırmanın ve savunuculuk çalışmalarının temelini oluşturmanın hedeflendiği aktarıldı.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık