koronavirus“Çin’den sipariş edilen tıbbi malzemeler cumartesi günü Kıbrıs’a varacak”

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Konstantinos İoannou, hükümetin Çin’e sipariş verdiği tıbbi malzemelerin cumartesi günü Kıbrıs’a varacağını açıkladı.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 31, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Kıbrıs Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Konstantinos İoannou, hükümetin Çin’e sipariş verdiği tıbbi malzemelerin cumartesi günü Kıbrıs’a varacağını açıkladı.

Pazartesi günü öğleden sonra basına açıklamada bulunan Bakan koronavirüsüyle mücadele yönünde alınan daha sıkı önlemlere ve kamu hastanelerinde tıbbi donanım ve sağlık uzmanları yeterliliğine değinerek şu an ihtiyaçlarımızı karşılayacak yeterli miktara sahip olduklarını söyledi.

“Çok defa belirttiğimiz gibi gerekli olması durumunda yeterli miktarlara sahip olmak amacıyla hareket ediyoruz çünkü uluslararası talep nedeniyle tedarik sıkıntısı yaşanıyor” diyen İoannou sürekli çabalar sonucunda ilk büyük kargonun cumartesi günü Aegean ile Hellenic Petroleum şirketine ait özel bir uçakla Kıbrıs’a varacağını açıkladı.

Bakan gelecek olan malzemelerin bu zor dönemdeki ihtiyaçları karşılamaya yeterli olacağını belirtti. Hükümetin ek siparişler verdiğini ve gerekli olması durumunda bunların ikinci bir uçakla adaya getirileceğini duyurdu.

Sağlık Bakanı “yardım ve sembolik bağış için” Çin Hükümetine teşekkürlerini sundu.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık