AktüelMedya OdasıCinayet dosyası yine rafa kalktı!

Avrupa Gazetesi, bugünkü manşetinde Gazeteci Kutlu Adalı’nın öldürülmesiyle ilgili dosyanın yine rafa kaldırıldığını duyurdu.
Gazedda KıbrısOcak 16, 2022
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Avrupa Gazetesi, bugünkü manşetinde Gazeteci Kutlu Adalı’nın öldürülmesiyle ilgili dosyanın yine rafa kaldırıldığını duyurdu. 

Gazetenin manşetinden verilen bilgide, bir süre sonra emekliye ayrılacak olan Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ın cinayetle ilgili yeni bir soruşturma yapma sözünü verdiğini ancak bu sözünü tutmadığını ifade etti.

Haberde, Kutlu Adalı cinayetinin soruşturmasından sorumlu olan dönemin Polis Subayı, şimdiki Polis Genel Müdürü Ahmet Soyalan’ın alması gereken ifadeleri almadığı da belirtilirken, AİHM’in Lefkoşa’da Ledra Palace Otel’de  kurduğu mahkemeye de ifade vermeye çağrıldığını ancak tatmin edici bir ifade vermediği de hatırlatıldı. 

Kıbrıs’ın kuzeyinde ‘iktidar’ olma iddiasıyla seçime katılan partilerin hiçbiri Kutlu Adalı cinayetini gündeme taşımadı. Türkiyeli mafya lideri Sedat Peker’in ifşaatları sonrası yeniden gündem olan Kutlu Adalı cinayetinin aydınlatılabileceği umudu bir kez daha boşa çıktı. 

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık