koronavirusÇin, tıbbi malzemeleri Kıbrıs Cumhuriyeti’ne göndermeye hazır

Çin'in Kıbrıs Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi yaptığı açıklamada, Çin'den gelecek olan ilk tıbbi malzeme grubunun Kıbrıs'a taşınmaya hazır olduğunu söyledi.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMart 28, 2020
Gazedda_Patreon
Muzakere_CDF
Music will never ends..

Çin’in Kıbrıs Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi yaptığı açıklamada, Çin’den gelecek olan ilk tıbbi malzeme grubunun Kıbrıs’a taşınmaya hazır olduğunu söyledi.

Büyükelçi Huang Xingyuan Kıbrıs Haber Ajansı’na verdiği demeçte, iki ülkenin Covid-19 ile mücadeleye yardım etmek için yakın bir şekilde çalıştığını söyledi.

Xingyuan, Kıbrıs’a yollanacak tıbbi malzemelerin ilk partisinde şirketler ve kardeş şehirler tarafından bağışlanan koruyucu giysiler ve maskeler içerdiğini söyledi.

Gelecek hafta başında bir Yunan Hava Kuvvetleri nakliye uçağının Sağlık Bakanlığı tarafından talep edilen tıbbi ekipmanı Çin’den Kıbrıs’a getireceği de bildirildi.

Kıbrıs Cumhuriyeti Hükümet sözcüsü Kyriacos Koushios, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Aegean Air’in Helen Petrol ile işbirliği içinde Çin’den ücretsiz tıbbi malzeme taşımayı teklif ettiğini belirterek, teklifin Cumartesi günü Nicos Anastasiades ile yaptığı telefon görüşmesi sırasında Eftychios Vasilakis tarafından yapıldığını söyledi.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık