AktüelGazedda'nın GündemiÇin büyükelçisinden adım adım çözüm vurgusu

Çin'in Kıbrıs Büyükelçisi Huang Xingyuan, Kıbrıs'ta güveni artırmanın, ilgili tarafların diyaloğu sürdürmelerinin ve birbirlerine doğru yürümelerinin önemli olduğunu belirtti.
Gazedda Kıbrıs Gazedda KıbrısMayıs 19, 2020
“insan_ticareti"
Gazedda_Patreon

Çin’in Kıbrıs Büyükelçisi Huang Xingyuan, Kıbrıs’ta güveni artırmanın, ilgili tarafların diyaloğu sürdürmelerinin ve birbirlerine doğru yürümelerinin önemli olduğunu belirtti.

Kıbrıs Haber Ajansı’na özel bir demeç veren Büyükelçi Huang, Türkiye’nin Kıbrıs açıklarındaki sondaj faaliyetlerine de değindi; ‘bölgede gerginliği artıracak her türlü hareketin ‘uygun olmayacağını ve istenmediğini’ söyledi.

Birleşmiş Milletler (BM) Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’la Kıbrıs’taki barış süreciyle ilgili son görüşmesinin sorulması üzerine Çin Büyükelçisi, “Karşı karşıya kalınan son sorunlardan dolayı güven, altından daha değerli olmuştur. Kıbrıs sorununa kapsamlı, adil ve uygun bir çözüm bir gecede elde edilemez, Kıbrıs Rum ve Kıbrıs Türk toplumları dahil ilgili tarafların diyaloğu ve görüş alışverişini sürdürmeleri, birbirlerine doğru yürümeleri gerekir” dedi.

Büyükelçi Huang, siyasi adımın adım adım olabileceğini, geçici olarak kapanan geçiş noktalarının, daha sonra yeniden açılabileceğini, geçen kasımda Berlin toplantısında sağlanan fikir birliğinin yavaş yavaş uygulanabileceğini kaydetti.

Gazedda Kıbrıs

Gazedda Kıbrıs

Gazedda'yı hem yaşatabilmek hem de içeriklerini daha da zenginleştirebilmek için okuyucu katkısına ihtiyacımız var. Bağımsız ve özgür olmak, öyle kalmak ve bu sesi yaygınlaştırmak, daha fazla paylaşmak istiyoruz. Bunun da yolu sizlerin desteğinden, yani yurttaşların, Gazedda’yı sahiplenen insanların gönüllü oluşturacakları fondan geçmektedir. Gazedda’ya patreon üzerinden destek olabilirsiniz. https://www.patreon.com/gazedda

LGBT kitapcık